تاریخ امروز :چهارشنبه , 19 ژوئن 2024
cornell-university

راهنمای کامل اپلای در دانشگاه کرنل (Cornell University)

دانشگاه کرنل (Cornell University) در ایالات متحده آمریکا در شهر ایتاکا و در نیویورک قرار دارد و از جمله معتبرترین دانشگاه‌های این کشور و دانشگاه‌های تحقیقاتی در سراسر جهان به شمار می‌رود. به همین خاطر در این مطلب تصمیم گرفتیم درباره نحوه اپلای در اپلای در دانشگاه کرنل (Cornell University) صحبت کنیم.

لازم است بدانید که ایتاکا، شهری بسیار کوچک است و چیزی در حدود ۲۹ هزار نفر جمعیت دارد. این شهر، دارای ویژگی‌های قابل‌ توجهی از نظر تنوع جمعیتی است. از طرف دیگر ساکنین این شهر، تعهد قابل‌ توجهی به هنر دارند و از زندگی مدنی استقبال می‌کنند.

دانشگاه Cornell در سال ۱۸۶۵ در این شهر، تاسیس شده‌ است. هدف از تاسیس این مرکز علمی و آموزشی، آموزش و فراهم کردن امکان مشارکت دانشجویان در تمامی زمینه‌های علمی بوده‌ است. دانشگاه کرنل، یک دانشگاه خصوصی به شمار می‌رود. این دانشگاه در حال‌ حاضر، ۲۴۵ هزار فارغ‌ التحصیل از سراسر جهان دارد.

در شرایط فعلی، این مرکز علمی و آموزشی، دارای ۱۴ هزار دانشجو در مقطع کارشناسی است و ۷ هزار دانشجوی کارشناسی‌ ارشد در آن به تحصیل مشغول هستند. لازم است بدانید که دانشجویان دانشگاه کرنل، از بیش‌ از ۱۲۰ کشور هستند و یا از ۵۰ ایالت آمریکا به این دانشگاه آمده‌اند. لازم به دکر است که این دانشگاه خصوصی و بین المللی، دارای هیات امنای ۶۴ نفره است و از طریق این اعضا، اداره می‌شود.

معرفی دانشکده‌های تحصیلی دانشگاه Cornell

دانشگاه Cornell به طور کلی، دارای ۷ کالج برای تحصیل در مقطع کارشناسی است و ۷ کالج برای تحصیل در مقطع کارشناسی‌ ارشد دارد. لازم است بدانید که هر یک از این کالج‌ها، شرایط خاص خود را برای پذیرش دانشجویان اعمال می‌نمایند.

introduction Cornell University
معرفی دانشکده‌های تحصیلی دانشگاه کرنل

برخی از دانشکده‌های تحصیلی دانشگاه کرنل دانشجویان را در مقطع کارشناسی، پذیرش می‌کنند. از جمله این دانشکده‌ها و کالج‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

دانشکده کشاورزی و علوم زندگی، دانشکده معماری، هنر، طراحی و برنامه‌ریزی، دانشکده هنر و علوم، دانشکده مهندسی، دانشکده اکولوژی انسانی، دانشکده روابط صنعتی و نیروی کارف دانشکده هتل‌ داری، دانشکده تجارت، دانشکده حقوق، دانشکده مدیریت، دانشکده علوم پزشکی، دانشکده داروسازی، دانشکده تکنولوژی، دانشکده دامپزشکی.

اين دانشگاه تنها دانشجویان مقطع کارشناسی‌ ارشد و تحصیلات تکمیلی را پذیرش می‌کند.

رشته‌های تحصیلی ارائه شونده در دانشگاه کرنل

این دانشگاه، رشته‌های بسیار زیادی برای تحصیل دانشجویان دارد. از جمله رشته‌های تحصیلی ارائه شده در این دانشگاه می‌توان به رشته‌هایی از قبیل:

اقتصاد و مدیریت کاربردی، فیزیک کاربردی و مهندسی، علوم کشاورزی، مطالعات هوا فضا، علوم حیوانی، معماری، باستان‌ شناسی (معرفی رشته باستان شناسی) ، تاریخ هنر، هنرها و علوم، مطالعات آسیایی، زبان اشاره آمریکایی، مطالعات و تحقیقات، نجوم، مهندسی زیستی و زیست‌ محیطی، میکروبیولوژی (معرفی رشته میکروبیولوژی)، زیست‌ شناسی و جامعه، ادبیات تطبیقی، علوم کامپیوتر، حشره‌ شناسی، موسیقی، حسابداری، منابع طبیعی و … اشاره کرد.

رنکینگ و رتبه‌بندی علمی دانشگاه کرنل در دنیا

دانشگاه Cornell در نظام رتبه‌ بندی ARWU، رتبه سیزدهم را به دست آورده‌ است و توانسته در رتبه‌ بندی QS، به جایگاه شانزدهم در جهان دست پیدا کند. مطابق با رتبه‌ بندی تایمز، دانشگاه کرنل توانسته رتبه نوزدهم را به دست آورد. این دانشگاه در حال حاضر، رتبه بیست و دوم را در میان دانشگاه‌های سراسر جهان کسب کرده‌ است.

فارغ‌التحصیلان معروف از دانشگاه کرنل

بسیاری از افرادی که از دانشگاه کرنل، فارغ‌التحصیل شده‌اند از جمله مشاهیر علمی و فرهنگی به شمار می‌روند. از جمله این افراد می‌توان به ۳۴ نفر از پژوهشگران بورسیه طرح مارشال اشاره کرد. هم‌چنین لازم است بدانید که ۲۹ نفر از پژوهشگران بورسیه سنسیل رودس از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اند و در میان آن‌ها ۷ نفر از پژوهشگران بورسیه گیتس به شمار می‌روند. ۴۲ نفر از پژوهشگران کسب کننده جایزه نوبل نیز از دانشگاه کرنل فارغ‌التحصیل شده‌اند.

از جمله افراد مشهور دیگری که از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اند می‌توان به روث بیدر گینز برگ اشاره کرد که یکی از اعضای دادگستری و دیوان‌ عالی ایالات‌ متحده است. ماریو گارسیا منو کال از دیگر فارغ‌التحصیلان مشهور از این دانشگاه است که ریاست‌ جمهوری کوبا را بر عهده داشته‌ است. کریستوفر ریو از بازیگران فیلم سوپرمن نیز مدرک کارشناسی خود را از این دانشگاه دریافت نموده‌ است. آیرین روزنفلد از دیگر مشاهیری است که از این دانشگاه، فارغ‌التحصیل شده‌ است. وی مدرک کارشناسی، کارشناسی‌ ارشد و دکترای خود را از دانشگاه کرنل دریافت نموده و مدیر عامل اجرایی گروه کرفت فودرز است.

نحوه پذیرش دانشجو در دانشگاه کرنل

از زمان تاسیس دانشگاه کرنل تا کنون، مسئولین این دانشگاه بدون هیچ‌ گونه تبعیض نژادی، مذهبی و… به پذیرش دانشجویان از نقاط مختلف جهان اقدام کرده‌اند و از این نظر، هیچ‌ گونه محدودیتی را برای دانشجویان بین‌المللی در نظر نگرفته‌اند. اما لازم است بدانید که تمامی دانشجویانی که قصد پذیرش در دانشگاه کرنل را دارند باید به زبان انگلیسی به میزان کافی داشته باشند.

به طور کلی، لازم است بدانید که برای ورود به این دانشگاه و تحصیل در آن، نیاز به شرایط حداقلی دارید. اما لازم است به این نکته نیز توجه داشته باشید که پذیرش شدن در این دانشگاه، بسیار رقابتی است. از جمله شرایط پذیرش در دانشگاه کرنل می‌توان به ارائه ریز نمرات مدرک دیپلم اشاره کرد. قبولی در آزمون SAT و یا آزمون ACT، از دیگر شرایط اخذ پذیرش در این دانشگاه است.

Admission in cornell university
نحوه پذیرش دانشگاه کرنل

مدرک زبان بین‌المللی تافل با حداقل نمره ۱۰۰ برای آزمون اینترنتی و نمره ۶۰۰ برای آزمون کتبی نیز از دیگر شرایط پذیرش در دانشگاه کرنل به شمار می‌رود. توصیه‌ نامه استاد از دیگر مدارکی است که برای‌ دریافت پذیرش از این مرکز علمی و آموزشی باید ارائه دهید. مدارکی برای انجام پروژه‌های خاص، در صورت موجود بودن و یا نمونه کار برای رشته‌هایی از قبیل هنر نیز از دیگر مدارکی است که دانشجویان برای پذیرش از این دانشگاه باید ارائه دهند. برای دریافت اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنم اطلاعیه های دانشگاه را در سایت www.cornell.edu دنبال کنید.

نحوه دریافت بورسیه رایگان

لازم به ذکر است که تمامی دانشجویانی که در این دانشگاه، تحصیل می‌کنند و نیاز مالی دارند، می‌توانند از کمک‌ هزینه تحصیلی و یا بورس تحصیلی کرنل استفاده کنند. لازم است بدانید که این کمک‌ هزینه و بورس تحصیلی از چندین منبع مختلف تامین می‌شود و در اختیار دانشجویان با نیاز مالی قرار می‌گیرد. از جمله این منابع می‌توان به موقوفات دانشگاه اشاره کرد و یا هدایای فارغ‌التحصیلان به دانشگاه کرنل را نام برد. این دانشگاه هم‌چنین یک صندوق عمومی دارد که از طریق آن کمک‌ هزینه‌های تحصیلی و بورسیه دانشجویان نیازمند تأمین می‌گردد.

بیشتر بخوانید

لطفا به این مطلب رای بدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.