تاریخ امروز :جمعه , 17 می 2024
university-of-geneva

راهنمای کامل اپلای در دانشگاه ژنو

دانشگاه ژنو در سال ۱۵۵۹ در شهر ژنو سوییس با عنوان یک مدرسه دینی تأسیس شد. دانشگاه ژنو یکی از برترین دانشگاه‌های سوئیس بوده و رتبه ۸۹ را در میان دانشگاه‌های برتر دنیا به خود اختصاص داده است. این دانشگاه دارای ۱۰ دانشکده مختلف بوده که بیشتر دروس در آنها به زبان فرانسوی ارائه می‌شوند. اما برخی از کلاس‌ها نیز در این دانشگاه به زبان انگلیسی برگزار می‌شود.

این دانشگاه عضو اتحادیه دانشگاه‌های اروپایی بوده و در کنار دانشگاه آکسفورد و کمبریج و همچنین کالج امپریال لندن قرار گرفته است. تعداد دانشجویان مشغول به تحصیل این دانشگاه، بیش از ۱۵ هزار دانشجو بوده که در حدود ۶۰۰۰ نفر از آنها را دانشجویان بین‌المللی این دانشگاه تشکیل می‌دهند. بیشترین دانشجویان بین‌المللی این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا هستند.

دانشگاه ژنو یکی از برترین مؤسسات تحقیقاتی نیز به شمار می‌رود و تحصیل در آن در حدود ۲۰۰۰ دلار در سال خواهد بود. دانشگاه ژنو همکاری‌های نزدیکی با سازمان بهداشت جهانی و سازمان ملل داشته و از مشهورترین دانش‌آموختگان این دانشگاه می‌توان به کوفی عنان دبیرکل سابق سازمان ملل اشاره کرد.

introducing-university-of-geneva

راهنمای کامل اپلای در دانشگاه ژنو

ژنو یکی از مدرن‌ترین و پیشروترین شهرها در دنیا به شمار می‌رود که جاذبه‌های توریستی و گردشگری متعددی در آن وجود دارد. از جمله این جاذبه‌ها می‌توان به محیط‌های طبیعی برای پیاده‌روی، مکان‌های مناسب برای اسکی و شنا داشتن فاصله کم با کوه‌هایی آلپ و هزاران جاذبه طبیعی دیگر اشاره کرد.

معرفی دانشکده‌های دانشگاه ژنو

دانشگاه ژنو از جمله بهترین دانشگاه‌های اروپا بوده که هرساله هزاران داوطلب برای پذیرفته شدن در آن با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. این دانشگاه شامل ۱۰ دانشکده اصلی و همچنین چندین مرکز و مؤسسه پژوهشی است.

دانشکده علومدانشکده علوم‌انسانیدانشکده پزشکی
دانشکده روان‌شناسی
(معرفی رشته روانشناسی)
دانشکده آموزشدانشکده ترجمه و تفسیر
دانشکده الهیاتدانشکده حقوقدانشکده علوم اجتماعی ژنو
دانشکده اقتصاد و مدیریت

مراکز و مؤسسات دانشگاه ژنو

مؤسسات مطالعات بین‌المللی و توسعهعلوم اعصاب مرکز
مؤسسه جهانی بوسیدو مؤسسه تحصیلات تکمیلی
مؤسسه علوم زیست‌محیطیمؤسسه مطالعات اجتماعی
مؤسسه آموزش معلمان دانشگاهمؤسسه تاریخ اصلاحات
مرکز علوم کامپیوترمرکز مطالعات بین‌رشته‌ای ژئرولوژی و آسیب‌پذیری
مراکز و مؤسسات دانشگاه ژنو

رنکینگ و رتبه علمی دانشگاه ژنو در دنیا

دانشگاه‌ها و مؤسسات تحقیقاتی ژنو همواره رتبه‌های بسیار مطلوبی را در سطح جهانی به خود اختصاص می‌دهند. در این میان دانشگاه ژنو به دلیل پژوهش‌محور بودن و اهمیت به این بخش در دانشکده‌های خود، توانسته رتبه‌های بسیار مطلوبی را از آن خود کند. از نظر مؤسسات رتبه‌بندی بین‌المللی، این دانشگاه توانسته رتبه‌های جهانی زیر را کسب کند:

مؤسسه رتبه‌بندی QSرتبه ۱۰۶
مؤسسه رتبه‌بندی ARWUرتبه ۵۹
مؤسسه رتبه‌بندی TIMESرتبه ۱۳۰
رنکینگ دانشگاه در دنیا

فارغ‌التحصیلان مشهور دانشگاه ژنو

این دانشگاه یکی از برترین دانشگاه‌های سوییس بوده که سومین دانشگاه با بیشترین جمعیت دانشجویی در این کشور نیز لقب گرفته. این دانشگاه نخبگان و افراد تأثیرگذار و برجسته بی‌شماری را به جامعه جهانی معرفی کرده. از مهم‌ترین مشاهیر دانشگاه ژنو می‌توان به اسامی زیر اشاره کرد:

آنری، دوک اعظم لوکزامبورگ:

او پسرعمه فیلیپ پادشاه بلژیک است و در حال حاضر سمت دوک اعظم لوکزامبورگ را دارد. وی تحصیلات خود را در دانشگاه ژنو به پایان رسانید.

کوفی عنان:

کوفی عنان دیپلمات کشور غنا و هفتمین دبیرکل سازمان ملل متحد بود که تحصیلات خود را در دانشگاه ژنو به انجام رسانده است.

نیکولا بوییه:

نویسنده، جهانگرد و عکاس سوییسی بود که در دانشگاه ژنو تحصیل کرد. او تنها با یک ماشین تحریر سوییس را به مقصد هند ترک کرد.

یان فلمینگ:

یان فلمینگ نویسنده مشهور انگلیسی است که داستان‌های جیمزباند را خلق کرد. فلمینگ نیز در دانشگاه ژنو تحصیل‌کرده است.

احسان نراقی:

نراقی مشاور فرح در دوران پهلوی و پژوهشگر در حوزه فلسفه و جامعه‌شناسی بود. وی در مقطعی از زمان سمت معاونت در یونسکو را نیز بر عهده داشت.

علی‌محمد کاردان:

کاردان متخصص تعلیم‌وتربیت و روان‌شناسی بود. وی در دانشگاه ژنو تحصیل کرد.

نحوه پذیرش دانشجو در دانشگاه ژنو

پذیرفته شدن در دانشگاه ژنو در مقایسه با سایر دانشگاه‌های برتر جهان بسیار راحت‌تر بوده و این دانشگاه دانشجویان را از سرتاسر جهان با ملیت‌های مختلف با آغوش باز می‌پذیرد. در این دانشگاه هیچ‌گونه تبعیض نژادی و فرهنگی وجود نداشته و تمامی دانشجوها از حقوق برابری برخوردارند. همچنین این دانشگاه فرستی برابر برای تحصیل علم و دانش در اختیار تمامی دانشجویان خود می‌گذارد. پذیرش در این دانشگاه بر اساس سوابق تحصیلی و عملکردهای پیشین داوطلب صورت می‌گیرد. داشتن مدارک زبان معتبر و همچنین تسلط بر زبان فرانسوی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به سایت دانشگاه به آدرس www.unige.ch مراجعه کنید.

مدارک موردنیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی:

 • ثبت‌نام در اپلیکیشن و تکمیل فرم درخواست
 • ارائه یک مقاله ۲۰۰ تا ۳۰۰ کلمه‌ای
 • ارائه مدرک دیپلم
 • ارائه رزومه تحصیلی
 • کپی پاسپورت
 • دو قطعه عکس پاسپورتی
 • ارائه توصیه‌نامه از مشاور و یا مدیر مدرسه به‌صورت ترجمه شده.

مدارک موردنیاز برای ثبت‌نام در مقطع تحصیلات تکمیلی:

 • ثبت‌نام در اپلیکیشن دانشگاه و تکمیل فرم درخواست پذیرش
 • پرداخت ۱۴۰ دلار هزینه اپلیکیشن
 • ارائه مدرک کارشناسی و ریز نمرات به‌صورت ترجمه شده
 • ارائه رزومه تحصیلی و یا کاری
 • ارائه توصیه‌نامه از اساتید
 • کپی پاسپورت
 • دو قطعه عکس پاسپورتی
 • کسب نمرات بالا در آزمون‌های آیلتس و تافل
Student-admission-to-university-of-geneva
نحوه پذیرش دانشجو در دانشگاه ژنو

نحوه دریافت بورسیه رایگان از دانشگاه ژنو

این دانشگاه بورسیه‌های متنوعی را در مقاطع مختلف به دانشجویان خود ارائه می‌دهد. بیشترین بورسیه‌هایی که در این دانشگاه به دانشجویان ارائه می‌شوند در مقاطع تحصیلات تکمیلی بوده و در مقطع کارشناسی، بورسیه‌های چندانی وجود ندارد.

برای دریافت بورسیه‌ها تحصیلی در ابتدا لازم است از سوابق تحصیلی خوبی برخوردار باشید. در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تنها ثبت‌نام و داشتن سوابق خوب برای دریافت این بورسیه کافی است.

اما برای کسب بورسیه در مقطع دکترا لازم است علاوه بر سوابق تحصیلی مناسب یک استاد راهنما و یا سوپروایزری را در دانشگاه مقصد پیدا کند.

بورسیه‌های دانشگاه ژنو کلیه هزینه‌های تحصیل دانشجو را تحت پوشش قرار می‌دهند. در مقطع دکترا نیز این بورسیه‌ها پوشش بسیار بیشتری داشته و کلیه هزینه‌های دانشجو اعم از تحصیل و زندگی و خوردوخوراک را نیز پرداخت می‌کنند.

کلام آخر

این دانشگاه یکی از برترین دانشگاه‌های کشور سوییس بوده که به دلیل اهمیت به بخش پژوهش و تحقیقات علمی از رنکینگ جهانی مطلوبی نیز برخوردار است. پذیرفته شدن در این دانشگاه تا حدود زیادی به سوابق تحصیلی و معدل مقطع پیشین شما بستگی داشته اما به‌طورکلی این دانشگاه پذیرای دانشجویان از سرتاسر جهان است.

برای تحصیل در این دانشگاه لازم است به دو زبان انگلیسی و فرانسه تسلط کافی داشته باشید زیرا برخی از کلاس‌ها در این دانشگاه به زبان انگلیسی و برخی دیگر نیز به زبان فرانسوی ارائه می‌شوند.

بیشتر بخوانید

لطفا به این مطلب رای بدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.