تاریخ امروز :شنبه , 20 جولای 2024
Boston-University

راهنمای کامل اپلای در دانشگاه بوستون (Boston University)

دانشگاه بوستون که به اختصار آن را (BU) می‌نامند یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی واقع در بوستون، ماساچوست است. این دانشگاه مختص فرقه‌ای خاص نبوده اما دارای وابستگی تاریخی به کلیسای متحد متدیست است. دانشگاه بوستون در سال 1839 در نیوبوری، ورمونت تاسیس شد و در سال 1867 به بوستون انتقال پیدا کرد و مهد بسیاری از افراد سرشناس در طول تاریخ جهان است. 
دانشگاه بوستون در تمامی مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو می‎پذیرد و مدارک معتبری را در رشته‌های مختلف همچون پزشکی، دندانپزشکی، بازرگانی، حقوق و غیره ارائه می‌دهد. دانشگاه BU به عنوان یکی از مراکز آموزش عالی و انجمنی دانشگاه‌های آمریکا شناخته می‌شود و به دلیل دارا بودن دانشگاه‌های دکترا و فعالیت تحقیقاتی بسیار بالا در رده بندی R1 طبقه بندی شده است. دانشگاه بوستون در رتبه‌بندی دانشگاه‌های برتر جهان QS در سال 2020 رتبه 98 و از بین دانشگاه‌های برتر آمریکا رتبه 29 رو از آن خود کرده است. 
از جمله افتخارات این دانشگاه در میان فارغ التحصیلان و اعضای هیئت علمی حال و گذشته می‌توان به 8 جایزه نوبل، 23 جایزه پولیتزر، 10 محقق رودز، 6 دانش‌پژوه مارشال، 9 جایزه اسکار و چندین جایزه امی اشاره کرد. از جمله اتفاقات مهم درون این دانشگاه می‌توان به این مورد اشاره کرد که در سال 1876 الکساندر گراهام بل پروفسور دانشگاه بوستون توانست تلفن را در آزمایشگاه BU اختراع کند.

Applying-at-Boston-University
نحوه اپلای در دانشگاه بوستون

معرفی دانشکده‌های تحصیلی دانشگاه بوستون

از جمله دانشکده‌های این دانشگاه می‎توان به رشته‌های زیر اشاره کرد:

دانشکده پزشکی، دانشکده دندانپزشکی، دانشکده مهندسی، دانشکده حقوق، دانشکده بازرگانی، دانشکده ریاضیات و علوم، دانشکده هنر، دانشکده علوم و فنون، دانشکده الهیات، دانشکده مدیریت، دانشکده بهداشت، دانشکده ارتباطات، دانشکده امور اجتماعی، دانشکده تربیت بدنی

فارغ التحصیلان معروف دانشگاه Boston

پیش‌تر اشاره شد که دانشگاه بوستون مهد پرورش بسیاری از فارغ التحصیلان مشهور در جهان بوده که از جمله معروف‎ترین آنها می‎توان به افراد زیر اشاره کرد:

چارلز ایستمناولین سرخپوست آمریکایی که به عنوان پزشک گواهینامه دریافت کرد.
هلن ماگیل وایتاولین زن در ایالات متحده آمریکا که موفق به دریافت مدرک دکترا شد.
الکساندر گراهام بلمخترع تلفن
شلدون گلاشوبرنده جایزه نوبل فیزیک در سال 1979
اسامو شیمومورابرنده جایزه نوبل شیمی در سال 2008
دیوید رز قاضی برجسته در بوستون و معاون دادگستری
هوشنگ شهابیاستاد تاریخ و روابط بین الملل، وی سابقه تدریس در دانشگاه‌های هاروارد و دانشگاه کالیفرنیا را دارد.
ویلیام کوهنوزیر دفاع سابق
گری لاکسفیر سابق ایالات متحده در چین
ویلیام هاوارد تافترئیس جمهور سابق
جولیان موربازیگر زن و مولف آمریکایی دارای مدرک کارشناسی هنرهای زیبا
کیم یون جینبازیگر زن کره‌ای دارای مدرک کارشناسی هنرهای زیبا
مریم قاسمی فارغ التحصیل دکترای علوم کامپیوتر
فارغ التحصیلان معروف

نحوه پذیرش دانشجو در دانشگاه بوستون

دانشگاه بوستون بورسیه‌های تحصیلی را برای دانشجویان بین الملل از سراسر جهان در تمامی مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می‌دهد. هزینه شهریه این بورسیه‌ها متناسب با مقطع تحصیلی در نظر داشته متقاضیان متفاوت بوده و شرایط کسب آنها به دلیل فضای رقابتی موجود تا حدودی دشوار خواهد بود. 
بورسیه تحصیلی دوران کارشناسی در حال حاضر برای حداکثر 4 سال تحصیل در دوره‌های کارشناسی برابر با 25000 دلار آمریکا است. این بورسیه برای دانشجویان بین الملل بوده که به جهت تحصیل در مقاطع مختلف باید دارای ویزای دانشجویی F-1 و یا ویزایJ-1 باشند. دانشجویان متقاضی به جهت تحصیل در این دانشگاه باید معادل تحصیلات متوسطه ایالات متحده را گذرانده و مدرکGED را داشته باشند یا آزمون معادل‎سازی متوسطه را گذرانده باشند. برای دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید به سایت دانشگاه به آدرس www.bu.edu مراجعه کنید.

از جمله شرایط لازم برای پذیرش در این دانشگاه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تکمیل تقاضای درخواست
  • ارسال ریزنمرات رسمی از آخرین مقطع تحصیلی
  • ارائه نمرات آزمون عملی (نمره 1330 تا 1500 در آزمون SATو نمره 33 در آزمون ACT)
  • تایید مهارت زبان انگلیسی برای افراد غیر انگلیسی زبان ­و دارا بودن حداقل نمره 7 آیلتس و نمره 80 تا 90 تافل.
  • داشتن مقاله حداقل 500 کلمه‌ای
  • بیان هدف تحصیلی
  • معرفی نامه علمی از طرف مشاور دانشگاه یا استاد
  • پرداخت هزینه 60 دلار برای ثبت درخواست
Student-admission-in-Boston-University
نحوه پذیرش دانشجو در دانشگاه بوستون

نحوه دریافت بورسیه از دانشگاه بوستون

این دانشگاه سالانه مبلغی برابر با 153 میلیون دلار را به جهت بورسیه و کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان واجد شرایط اختصاص می‌دهد. متقاضیانی که می‌خواهند از این فرصت تحصیلی استفاده کنند باید در ابتدا تقاضای رایگان FAFSA را که کمک هزینه تحصیلی دولتی بوده تکمیل کنند و سپس تا مهلت زمان تعیین شده درخواست خود را به صورت آنلاین برای دانشگاه ارسال کنند. 
پذیرش در این دانشگاه به گونه‌ای است که 22 درصد از متقاضیان خود را پذیرش می‌کند. این امر بدین معنا است که از هر 100 دانشجو 22 نفر از آنها توسط دانشگاه پذیرفته خواهند شد. برخی از دانشجویان سال اولی ممکن است پس از ورود به دانشگاه مورد تعیین سطح پیشرفته قرار گرفته و آزمونی مهارتی به جهت تعیین سطح آنها برگزار شود.

بورس‌های تحصیلی دانشجویان بین الملل

دو فرصت بورس تحصیلی برای دانشجویان بین الملل توسط دانشگاه بوستون طراحی شده که متقاضیان علاقه‎مند به تحصیل در این دانشگاه می‎توانند از سراسر دنیا برای این بورس اقدام به پذیرش کنند. این دو فرصت شامل موارد زیر هستند:

  • برنامه محققان متولی (TSP)
  • بورس تحصیلی ریاست جمهوری

بورسیه TSP جزو معتبرترین بورس‌های تحصیلی از دانشگاه بوستون بوده که حداکثر 20 دانشجو از سراسر دنیا را پذیرش می‎کند. با بهره‌گیری از این فرصت دانشجویان بین الملل می‌توانند بخشی از دانشجویان این دانشگاه باشند. دانشجویان متقاضی برای این بورس باید تحصیلات عالی و نمایش‌های غیرآکادمیک خود را به نمایش گذارند و این افراد معمولا کسانی هستند که جزو بهترین دانشجویان کلاس خود بوده‌اند و معدل 4.0 را در دوران دبیرستان دریافت کرده‌اند.
برای این فرصت تحصیلی ملاک اصلی دارا بودن نمرات عالی فرد بوده و دانشجویانی که از این طریق پذیرفته می‎شوند معمولا مهارت بالایی در زمینه‌های زندگی دارند. از جمله مزایای این بورسیه می‌توان به پرداخت شهریه کامل کارشناسی و هزینه‌های اجباری دانشجویان توسط بورسیه TSP اشاره کرد. این بورسیه قابلیت تمدید داشته و دانشجویان پس از گذراندن 4 سال می‌توانند مجددا این بورسیه را در صورتی که شرایط لازم را دارا باشند تمدید کنند.

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.