تاریخ امروز :شنبه , 18 می 2024
Rutgers University

راهنمای کامل اپلای در دانشگاه راتگرز

دانشگاه راتگرز (Rutgers University) یکی از شناخته شده‌ترین و قدیمی‌ترین دانشگاه‌های ایالات متحده امریکا است که در ایالت نیوجرسی قرار دارد. این دانشگاه، بزرگترین مؤسسه آموزش عالی در این ایالت محسوب می‌شود و زمان تأسیس آن به سال ۱۷۶۶ باز می‌گردد. در این مقاله به معرفی این دانشگاه و نحوه اپلای در دانشگاه راتگرز می‌پردازیم.

نگاهی به دانشگاه راتگرز

دانشگاه راتگرز یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های امریکا است که در سال ۱۷۶۶ ساخته شده است، نام قدیمی این دانشگاه “کوئینز کالج” بود و با همکاری کلیسای دوچ فقط دانشجویان پسر را پذیرش می‌کرد و در واقع یک دانشگاه مذهبی محسوب می‌شد، در سال ۱۸۲۵ کالج کوئین به افتخار سرهنگ روتگرز که از تأمین‌کنندگان بودجه دانشگاه در آن زمان بود، به نام کنونی تغییر یافت.

این دانشگاه دارای چهار پردیس اصلی است و با بیش از ۹۰۰۰ عضو هیئت علمی در ۱۷۵ واحد دانشگاهی فعالیت می‌کند. دانشگاه راتگرز یک دانشگاه دولتی و تحقیقاتی است که ۲۶ کتابخانه بزرگ دارد. کتابخانه دانشگاه راتگرز در میان برترین کتابخانه‌های تحقیقاتی جهان جای دارد و انجمن کتابخانه‌های امریکا، این کتابخانه را در رتبه چهل و چهارم بزرگترین کتابخانه‌های دنیا رتبه‌بندی کرده است. راتگرز یک دانشگاه عالی برای بسیاری از رشته‌ها از جمله داروسازی، تجارت، علوم کامپیوتر (معرفی رشته علوم کامپیوتر) و مهندسی است.

نگاهی به ایالت نیوجرسی

نیوجرسی محل قرارگیری دو کالج بزرگ، معتبر و بزرگ امریکایی، “پرینستون” و ” راتگرز” است. این ایالت در بخش شرقی ایالات متحده امریکا واقع شده از جمله ایات‌های ساحلی است. نیوجرسی یک ایالت صنعتی است بنابراین می‌توان به یافتن یک شغل مناسب در دوران تحصیل در این ایالت‌امیدوار بود.

ضمن این که یکی از متراکم‌ترین ایالت‌های امریکا از نظر جمعیت است و در همسایگی نیویورک واقع شده است. ایالت نیوجرسی دومین ایالت امریکا از نظر حضور ثروتمندان است و شهر متمولی محسوب می‌شود. از نظر آب و هوایی نیوجرسی دارای دو اقلیم گرم و مرطوب در مناطق ساحلی و اقلیم قاره‌ای مرطوب در ارتفاعات است. این ایالت تابستان‌های گرم و شرجی و زمستان‌های نسبتاً سردی دارد.

دانشکده‌های تحصیلی دانشگاه راتگرز

مهمترین دانشکده‌های دانشگاه راتگرز عبارتند از:

 • دانشکده تحصیلات تکمیلی روانشناسی کاربردی و حرفه‌ای
 • دانشکده برنامه‌ریزی و سیاست‌های عمومی Edward J. Bloustein
 • دانشکده تحصیلات تکمیلی آموزش
 • دانشکده هنر Mason Gross
 • دانشکده کسب و کار
 • دانشکده علوم و هنر
 • دانشکده ارتباطات و اطلاعات
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده علوم زیست و محیط زیست
 • دانشکده مدیریت و روابط کار
 • دانشکده کار اجتماعی
 • دانشکده داروسازی Ernest Mario
 • دانشکده پزشکی نیوجرسی
 • دانشکده پزشکی رابرت وود جانسون
 • دانشکده دندانپزشکی روتگرز
 • دانشکده سلامت عمومی
 • دانشکده پرستاری
 • دانشکده حقوق (معرفی رشته حقوق)
 • دانشکده حقوق جنایی
 • دانشکده روابط عمومی و مدیریت

رنکینگ و رتبه علمی دانشگاه راتگرز در دنیا

همانطور که اشاره کردیم این دانشگاه از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های امریکا محسوب می‌شود، بنابراین تعجبی ندارد اگر از جمله دانشگاه‌های برتر نیز باشد، در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان QS این دانشگاه رتبه ۲۶۲ را از آن خود کرده است و طبق رتبه‌بندی مؤسسه تایمز رتبه این دانشگاه ۱۶۸ در میان دانشگاه‌های دنیا است. در سال ۲۰۲۱ این دانشگاه در میان دانشگاه‌های ملی امریکا رتبه ۶۳ و در میان دانشگاه‌های دولتی رتبه ۲۳ را به دست آورده است.

فارغ التحصیلان معروف از دانشگاه راتگرز

الیزابت وارن یکی از سرشناس‌ترین چهره‌های سیاسی امریکا، ماریو باتالی سرآشپز معروف شبکه‌های تلویزیونی امریکا، پل رابسون هنرپیشه، خواننده و فعال مدنی از جمله افراد سرشناسی هستند که از این دانشگاه امریکایی فارغ التحصیل شده‌اند. در میان افرادی که از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند نام بسیاری از چهره های ورزشی و تلویزیونی و سینمایی امریکایی دیده می شود.

نحوه پذیرش دانشجو در در دانشگاه راتگرز

دانشگاه راتگرز نیوجرسی از جمله دانشگاه‌هایی است که در پذیرش دانشجو بسیار سختگیر است، هزینه تحصیل در این دانشگاه برای هر دوره حدود ۳۰ هزار دلار خواهد بود. در حال حاضر بیش از ۷۰ هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

برای دریافت پذیرش در دانشگاه راتگرز تسلط به زبان انگلیسی یکی از امتیازات ویژه محسوب می‌شود، ضمن این که باید توصیه نامه و انگیزه نامه قابل قبولی نیز ارائه شود. ارسال رزومه و ریز نمرات به همراه آخرین مدارک تحصیلی و مدارک زبان انگلیسی در زمان مقرر از سوی دانشگاه شرط شرکت در پذیرش از سوی این دانشگاه است. هیچ محدودیتی برای پذیرش دانشجو وجود ندارد و دانشجویان سراسر دنیا در همه مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می‌توانند برای تحصیل در این دانشگاه درخواست پذیرش کنند.

نحوه دریافت بورسیه تحصیلی رایگان در دانشگاه راتگرز

در این دانشگاه بورس تحصیلی براق مقطع کارشناسی به دانشجویان بین‌المللی اعطا می‌شود. این بورسیه که به ارز ۱۰ تا ۱۲ هزار دلار برای یک دوره تعیین شده است به همه رشته‌های تحصیلی تعلق می‌گیرد و امکان دریافت آن برای تمام دانشجویان با هر ملیتی فراهم است. شرایط مورد نیاز برای دریافت این بورسیه پذیرش در یکی از رتشه‌های تحصیلی این دانشگاه و همچنین عدم استفاده از بورسیه‌های تحصیلی دیگر است.

مدارک مورد نیاز برای دریافت این بورسیه ارائه نمرات تحصیلی و ارائه آخرین مدرک تحصیلی، مهارت بالا در زبان انگلیسی و نمرات قابل قبول آزمون‌های GPA و SAT است. تقاضا برای دریافت این بورسیه به صورت آنلاین انجام می‌گیرد. زمان ثبت نام برای دریافت این بورسیه از سوی دانشگاه اعلام می شود و برای اطلاع از آن باید به سایت اصلی دانشگاه (www.rutgers.edu) مراجعه کرد.

شرایط خوابگاه دانشجویی در راتگرز

این دانشگاه دارای دو محوطه خوابگاهی سنتی است که امکان اسکان را برای دانشجویان فراهم کرده است. معمولاً برای اسکان در این خوابگاه باید ثبت نام کرد و بعد از قرعه کشی آنلاین نام کسانی که می‌توانند از امکانات خوابگاهی استفاده کنند اعلام می‌شود.

جمع‌بندی

دانشگاه راتگرز از جمله دانشگاه‌های دولتی امریکایی است که شرایط سختگیرانه‌ای برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی دارد اما با ورود به این دانشگاه می‌توان با کمک هزینه‌های تحصیلی در نظر گرفته شده برای دانشجویان دوران تحصیل آسانی را در کنار سایر دانشجویان سپری کرد. این دانشگاه دارای سه پردیس در نیوجرسی و حومه آن است و در رشته‌های بسیاری دانشجو می‌پذیرد.

همچنین می‌توان برای بسیاری از فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی از کتابخانه‌های این دانشگاه که از جمله بزرگترین کتابخانه‌های جهان محسوب می‌شوند استفاده کرد. این دانشگاه دارای چندین مؤسسه پژوهشی و تحقیقاتی است و البته چندین مدرسه و آموزشگاه عالی در رشته‌های مختلف تحت نظر این دانشگاه دانشجو می‌پذیرند.

3/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.