تاریخ امروز :شنبه , 20 جولای 2024
testing-for-the-1401-Exam

صفر تا صد روش تست زنی برای کنکور 1401

بیشتر داوطلبان قبل از کنکور به دنبال اين هستند که با نحوه اصول تست زنی کنکور و آزمون های آزمایشی آشنا شوند تا از زمان خود استفاده بهینه را داشته باشند و استرس خود را کاهش دهند. داوطلبان کنکور 1401 باید با صفر تا صد روش تست زنی برای کنکور 1401 آشنا باشند تا در میدان رقابت کنکور پیروز شوند.

آشنایی با روش تست زنی برای کنکور 1401

هدف از تست زدن برای آزمون و کنکور در واقع سنجیبدن دانسته ها است. گام ابتدایی برای تست زدن، مطالعه صحیح و کافی است و بعد ازآن میتوانید شروع تست زدن کنید. دانش آموزی که مبحثی را مطالعه نکرده است و یا روی آن تسلط کافی ندارید، نباید از خود انتظار تست زدن صحیح زیاد داشته باشید. در واقع 2 دسته تست آموزشی و آزمایشی داریم که نحوه حل هر کدام متفاوت است.

تست آموزشی

بیشتر مشاوران کنکور پیشنهاد می کنند، دانش آموزان بعد از مطالعه یک درس یا مبحث، شروع به زدن تعدادی تست مشخص و مرتبط با آن کنند تا علاوه بر سنجیدن سطح یادگیری، مطالب را در ذهن خود تثبیت کنند.

نکاتی برای حل تست های آموزشی

  • تست آموزشی در واقع نوعی یادگیری به حساب می آید و بسیار اهمیت دارد. به عنوان مثال اگر قصد دارید 4 ساعت ادبیات بخوانید، باید 2 ساعت از این زمان مطالعه خود را به تست زدن درباره مبحثی که خوانده اید، بدهید.
  • الزامی بودن پاسخ نامه تشریحی همه تست ها، زیرا این کار باعث می شود شما نکات جدید را یاد بگیرید.
  • بررسی پاسخ تست ها بلافاصله بعد از زمان انجام تست های آموزشی.
  • علامت گذاری تست های نزده و غلط و حل مجدد این تست ها برای دفعه بعدی مرور
  • در تست آموزشی درصدگیری و زمانبندی اصلا مهم نیست، زیرای این تست صرفا برای یادگیری است.
Educational-test-1401

نکاتی برای حل تست های آموزشی

تست آزمایشی

تست آزمایشی برای هنگامی است که شما به طور کامل از مطلب را یادگرفته گرفته باشید. بر خلاف تست های آموزشی، برای انجام این نوع تست باید فاصله بین زمان مطالعه و زمان تست زدن شما باشد. در واقع با انجام این کار میزان درصد های شما به واقعیت نزدیک تر شده و متوجه نقاط ضعف خود می شوید. برای حل اینگونه تست ها نیز باید چند نکته زیر را رعایت کنید.
  • زمانبندی کردن برای تعداد مشخصی از تست ها و انجام درصد گیری آنها
  • تست زدن سوالات علامت دار در آزمون آزمایشی
  • یادداشت درصد های تست های زده شده در کنار سرفصل مربوطه
  • یادداشت کردن نکات یاد گرفته از تست ها در دفتر خلاصه نویسی

نحوه تست زنی در جلسه کنکور 1401

بعد از بررسی روش تست زنی برای کنکور 1401 در منزل، حال می خواهیم نحوه تست زنی در جلسه آزمون را بررسی کنیم. اما در حین آزمون باید چگونه تست بزنم؟

نکات تست زنی حین آزمون

  • ابتدا سوال را یکبار برای خود بازگو کنید و بعد از متوجه شدن مفهوم سوال آن را پاسخ دهید.
  • خط کشیدن زیر کلمات کلیدی سوال که به درک بیشتر سوال کمک می کند برای درک بهتر.
  • به دلیل اینکه طراحان سوال برای ایجاد چالش برای داوطلبان، با فعل ها بازی می کنند؛ به فعل سوال بسیار دقت کنید. مانند دارد/ندارد، باشد/نباشد.
  • بررسی تمام گزینه های سوال 2 مرتبه، حتی در صورت مطمئن بودن از پاسخ سوال و بعد علامت زدن پاسخ سوال.
  • صرف نظر کردن از حل تست های پیچیده و سخت که توان انجام آن را ندارید.
  • نسبت به زمانبندی که برای خود تعین کرده اید، پایبند باشد و از زمان غافل نشوید.

شبیه سازی جلسه کنکور برای تمرین تست زنی برای کنکور 1401

بیشتر مشاوران برای آمادگی بیشتر داوطلبان برای جلسه کنکور، پیشنهاد می کنند برای خودشان فضای کنکور را برای خودشان شبیه سازی کنند. شبیه سازی جلسه کنکور مناسب برای افرادی که امکان شرکت در آزمون آزمایشی را ندارند مناسب است. همچنین سبب تمرین بیشتربرای افرادی که درآزمون آزمایشی شرکت می کنند، می شوند.

خب چجوری شبیه سازی جلسه کنکور داشته باشیم؟

شما باید یکی از جمعه های هر ماه را انتخاب کنید و در آن روز حتما از خود آزمون بگیرید. بهتر هست قبل از آزمون وسایلی مانند جزوه، کتاب را از اتاق خارج کنید و مانند ساعت جلسه کنکور، راس ساعت 8 آزمون را شروع کنید. حتی برای کیفیت بیشتر آزمون میتوانید از یکی از اعضاء خانواده کمک بگیرید که به عنوان مراقب بر شما نظارت کند.

با اینکه نمرات بالا دارم، اما نمیتوانم درصد بالایی تست بزنم؟

داشتن معدل و نمره بالا دلی بر درصد بیشتری پاسخ صحیح در آزمون های تستی نیست. اگر شما از جزء داوطلبین با معدل بالا هستید و در هنگام آزمون درصد بیشتری خطا دارید باید بدانید هدف از آزمون دادن در کنار مرور دروس؛ سنجیدن مباحث مطالعه شده برای کنکور، تمرین فرآیند تست زدن و پیدا کردن نقاط ضعف و قوت است. یکی از عوامل مهم و اساسی برای تست زدن صحیح، درواقع مطالعه کافی آن مطلب و رعایت نکات تست زنی است که در قسمت های بالایی مطلب توضیح داده ایم؛ تا بتوانید علاوه بر تمرین، مرورو مباحث را داشته باشید و روی مباحثی که درآن ضعف دارید، شناخت پید کنید. پس اگر شما روی مطلبی تسلط ندارید، نباید انتظار زدن تست های مثبت زیاد را از خود داشته باشید.

مطالب پیشنهادی برای مطالعه

و در آخر به شما پیشنهاد می کنم مطالبی مانند “بودجه بندی کنکور انسانی 1400 – نظام جدید“، “بودجه بندی کنکور تجربی 1400- نظام جدید“، “بودجه بندی کنکور ریاضی 1400 – نظام جدید“، “معرفی و بررسی انواع و بهترین دانشگاه های ایران 1400” را در سایت فسفر مطالعه کنید.
4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.