تاریخ امروز :شنبه , 4 فوریه 2023
University-of-Washington

راهنمای کامل اپلای در دانشگاه واشنگتن (University of Washington)

دانشگاه واشنگتن و یا به‌ اختصار UW یکی از معتبرترین دانشگاه های دنیا و واقع در شهر سیاتل آمریکا است. تاریخ تأسیس این دانشگاه در سال ۱۸۶۱ بوده و به دلیل موقعیت خاص مکانی که دارد جزو معروف‌ترین دانشگاه‌های دنیا به شمار می‌رود. در این مطلب قصد دارمی به راهنمایی کامل در رابطه با اپلای در دانشگاه واشینگتن (University of Washington) بپردازیم.

این دانشگاه در شمالی‌ترین شهر اقیانوس آرام یعنی سیاتل واقع شده و این یکی از دلایل اعتبار و شهرت آن است.

سیاتل به شهر مایکروسافت و آمازون معروف است و یکی از پیشرفته‌ترین شهرهای آمریکا به شمار می‌رود. یکی دیگر از ویژگی‌های شهر سیاتل، فراوانی شغل‌ها در زمینه فناوری‌های IT است. همچنین وجود ایرانیان بی‌شماری که در شهر سیاتل سکونت دارند یکی دیگر از ویژگی‌های این شهر است.

آشنایی با دانشگاه واشنگتن

به‌طورکلی دانشگاه واشنگتن یا UW شامل سه دانشگاه است. این دانشگاه‌ها در شهرهای تاکوما و باتل و دیگری در مجاورت شهر سیاتل واقع شده‌اند. دانشگاه واشنگتن یکی از اعضای انجمن دانشگاه‌های آمریکا است و از نظر بسیاری از نشریات، این دانشگاه جزو ۱۵ دانشگاه برتر در سرتاسر دنیا شناخته می‌شود.

ساختمان‌های این دانشگاه به بیش از ۵۰۰ دستگاه می‌رسند و تیم‌های مهم و نام‌آوری مانند Ncaa division I pas , 12conference جزو این دانشگاه هستند. در این دانشگاه دانشجویانی از بیش از ۱۰۰ کشور دنیا در حال تحصیل هستند. دارایی‌های دانشگاه واشنگتن به بیش از ۳ میلیون دلار تخمین زده می‌شود.

introduction-University-of-Washington
آشنایی با دانشگاه واشنگتن

کالج‌ها و رشته‌های تحصیلی در دانشگاه واشنگتن

بسیاری از رشته‌های به‌روز و پرمخاطب در جهان در این دانشگاه ارائه و تدریس می‌شوند.

کالج علوم و هنر، کالج مهندسی، کالج آموزش و تحصیلات، دانشگاه اقیانوس‌شناسی، دانشکده پزشکی، دانشکده دندان‌پزشکی، دانشکده مطالعات بین‌المللی، دانشکده سیاست و حکومت، کالج محیط‌ زیست، دانشکده سلامت عمومی، دانشکده مهندسی و علوم کامپیوتر (معرفی رشته علوم کامپیوتر، معرفی رشته مهندسی کامپیوتر) ، دانشکده آبزیان و علوم شیلات، دانشکده دارو، دانشکده علوم اجتماعی، دانشکده حقوق، دانشکده علم اطلاعات.

مقاطع تحصیلی در این دانشگاه

در این دانشگاه دانشجویان در مقاطع تحصیلی مختلفی مانند کارشناسی و کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل هستند. به‌طورکلی تعداد دانشجویان در حال تحصیل در این دانشگاه در حدود45.409 نفر است.

از میان این تعداد دانشجویان،30.022 نفر در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل هستند. همچنین ۱۴٫۶۶۳ نفر نیز در مقطع کارشناسی ارشد در رشته‌های مختلف در این دانشگاه ادامه تحصیل می‌دهند. تعداد دانشجویان بین‌المللی که در دانشگاه واشنگتن مشغول به تحصیل‌اند در حدود 6.985 نفر است.

رتبه‌بندی دانشگاه واشنگتن در دنیا

در حال حاضر سایت‌ها، نشریات و مؤسسه‌های مختلفی به رتبه‌بندی دانشگاه‌های معتبر در جهان می‌پردازند. طبق رتبه بندهای مختلف از سایت‌ها و مؤسسات مختلف، رتبه دانشگاه Washington در میان سایر دانشگاه‌های معتبر در جهان براین‌اساس است:

RAWU13
QS59
TIMES25
U.S.NEWS11
Washington monthly14
رتبه‌بندی دانشگاه واشنگتن در دنیا

فارغ‌التحصیلان مشهور از دانشگاه واشنگتن

دانشگاه واشنگتن یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های جهان است که در مدت‌زمان تأسیس تا کنون مشاهیر بزرگی را به دنیای معرفی کرده است. از مهم‌ترین افرادی که تحصیلات خود را در دانشگاه واشنگتن انجام داده‌اند عبارت‌اند از:

بابک فردوسیبابک فردوسی مهندس ایرانی ناسا که یکی از مهم‌ترین مأموریت‌های ناسا به مریخ را مدیریت کرد. وی نیز در دانشگاه واشنگتن درس‌خوانده است.
انوشه انصاریاولین توریست فضایی زن بوده که در دانشگاه واشنگتن درس مهندسی برق و علوم کامپیوتر خوانده است.
بروس‌لیجالب است بدانید بروس‌لی استاد هنرهای رزمی چینی تحصیلات خود را در دانشگاه واشنگتن انجام داده.
آنا فاریسآنا فاریس بازیگر مشهور هالیوود نیز در این دانشگاه تحصیل‌کرده است.
استنلی جی لاواو یکی از فضانوردان آمریکایی است که در دانشگاه واشنگتن تحصیل‌کرده.
فارغ‌التحصیلان مشهور از دانشگاه واشنگتن

نحوه پذیرش دانشجو در دانشگاه واشینگتن

بهتر است قبل از ثبت‌نام در دانشگاه Washington و مهاجرت تحصیلی به آمریکا کلیه شرایط و علایق و همچنین تسلط بر زبان انگلیسی خود را بسنجید.

برای پذیرفته شدن در این دانشگاه داشتن مدرک زبان انگلیسی جزو شروط اولیه محسوب می‌شود. همچنین لازم است در آزمون ACT و یا SAT شرکت کرده و نمره قبولی را دریافت کنید. پس از این موارد و جهت ثبت‌نام اولیه لازم است مبلغ 80 دلار را پرداخت کنید.

دانشگاه واشنگتن برای دانشجویان تازه‌وارد امکاناتی نظیر ۵۰ آپارتمان جهت خوابگاه فراهم کرده است. این خوابگاه‌ها در بیرون از محوطه دانشگاه قرار دارند. همچنین دانشجویانی که دارای برخی شرایط ویژه نباشند می‌توانند غذای مناسبی را نیز دریافت کنند این شرایط نظیر:

  • دانشجویانی که آلرژی غذایی خاصی ندارند.
  • افرادی که محدودیت غذایی پزشکی نداشته باشند.
  • دانشجویانی که گیاهخوار هستند.

نکته دیگر این است که در یکی از بخش‌ها در محوطه دانشگاه امکانات درمانی و پزشکی برای دانشجویان فراهم آمده است.

Admission-to-the-University-of-Washington
نحوه پذیرش دانشجو در دانشگاه واشنگتن

مدارک تحصیلی موردنیاز

به‌طورکلی برای پذیرفته شدن در دانشگاه واشنگتن لازم است مدارکی را ارائه دهید این مدارک عبارت‌اند از:

  • Applictionfee
  • ارسال لیست نمرات
  • writing section( این شامل انگیزه نامه ایست که شامل تمام علایق و شرایت با رعایت حد اکثر طول کلمان است).
  • لازم است تمامی متون را ارسال کنید. پذیرش در این دانشگاه نیاز به هیچ توصیه‌نامه‌ای ندارد و هیچ‌گونه مصاحبه رسمی از متقاضی انجام نمی‌گیرد.

نحوه دریافت بورسیه رایگان تحصیلی دانشگاه دانشگاه واشینگتن

بسیاری از دانشجویان بااستعداد بین‌المللی به دلیل مشکلات مالی نمی‌توانند ادامه تحصیل بدهند. دانشگاه واشنگتن سعی کرده که تا حدودی از این مشکلات کاسته و به این دانشجویان کمک کند.

در این دانشگاه برنامه‌ای ارائه می‌شود که سالانه ۱۰۰ کمک‌هزینه درسی به‌صورت بورسیه و جوایز به دانشجویان داده می‌شود. این کمک‌هزینه شامل تمام دانشجویان داخلی و خارجی می‌شود. لازم است بدانید بورسیه تحصیلی شامل دانشجویان مقطع کارشناسی نمی‌شود. همچنین امکان دریافت بورسیه ۱۰ هزاردلاری برای دانشجویان نخبه از طرف ریاست‌جمهوری آمریکا نیز وجود دارد.

انواع بورسیه‌های تحصیلی رایگان

در کنار اینها انواع بورسیه‌های تحصیلی رایگان نیز در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد مانند:

بورسیه تحصیلی طلا و بنفشه

این بورسیه شامل دانشجویان خارجی می‌شود که پاسپورت آمریکا را دارند.

بورسیه‌های خیرین

برخی از بورسیه‌ها در دانشگاه واشنگتن توسط خیرین تأمین می‌شود و شامل کمک‌هزینه ۱۰ هزاردلاری است که به دانشجویانی که توانایی مالی ندارند داده می‌شود.

زمان ارسال فرم ثبت نام

برای دریافت بورسیه تحصیلی لازم است فرم ثبت‌نام را بادقت پرکرده و تا اول ژانویه به این دانشگاه ارائه دهید. این فرم‌ها شامل WASFA وFAFSA هستند، برای کسب اطلاعات بیشتر به شما پیشنهاد می کنم به سایت اصلی دانشگاه به آدرس www.washington.edu مراجعه کنید.

کلام آخر

دانشگاه Washington یکی از بهترین دانشگاه‌های دنیا محسوب می‌شود که هرساله هزاران دانشجوی داخلی و بین‌المللی خواهان ورود و ثبت‌نام در رشته‌های مختلف آن هستند. این دانشگاه شرایط ثبت‌نام دشواری را نداشته و با دردست‌داشتن برخی مدارک تحصیلی و همچنین تسلط بر زبان انگلیسی می‌توانید در آن ثبت‌نام کنید.

همچنین شرایط استفاده از بورسیه تحصیلی برای بسیاری از دانشجویان داخلی و همچنین دانشجویان بین‌المللی مقطع کارشناسی ارشد فراهم است. در صورت ثبت‌نام در این دانشگاه و اگر بورسیه تحصیلی شامل حال شما نباشد موظفید که شهریه‌ای را در طول تحصیل به این دانشگاه بپردازید.

بیشتر بخوانید

لطفا به این مطلب رای بدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.