تاریخ امروز :جمعه , 12 آگوست 2022
Michigan-university

راهنمای کامل اپلای در دانشگاه میشیگان (University of Michigan)

یکی از بهترین دانشگاه های جهان که همواره از جمله برترین رتبه های علمی در سطح جهانی است دانشگاه میشیگان امریکا است. این دانشگاه معمولا دانشجویان خود را از میان برترین رزومه های علمی انتخاب می کند. عموما کسانی به این دانشگاه راه پیدا می کنند که در آزمون هایی مثل sat ،gmat و gre بهترین نمرات را کسب کرده باشند. یک نکته مهم که باید قبل از اقدام به اپلای برای این دانشگاه در نظر داشته باشید آن است که دانشگاه میشیگان یکی از گرانترین دانشگاه های دنیا است پس برای تحصیل در آن باید قدرت مالی خوبی نیز داشته باشید. در این مطلب قصد داریم به شما را در رابطه با نحوه اپلای در دانشگاه میشیگان آشنا کنیم.

آشنایی کلی با دانشگاه میشیگان

دانشگاه میشیگان یکی از بهترین و قدیمی ترین دانشگاه های جهان است که در ایالت میشیگان امریکا واقع شده است. این دانشگاه در سال 1817 تأسیس شده است و یک دانشگاه دولتی محسوب می شود. بیش از 200 سال است که نامی پرآوازه در دنیای علم محسوب می شود. در این دانشگاه علوم بسیاری با کیفیت بسیار بالا تدریس می شود. این دانشگاه اولین دانشگاه امریکایی است که دارای بیمارستان مخصوص است.

رشته های مختلفی از جمله هنر، طراحی، پزشکی، دندانپزشکی، مهندسی، کسب و کار، حرکت شناسی، موسیقی، رقص، تئاتر، محیط زیست، پرستاری، داروشناسی، سلامت عمومی و … در دانشگاه میشیگان ارائه می شود. شاید جالب باشد بدانید که دانشکده مهندسی انرژی هسته ای و دانشکده مهندسی صنایع (معرفی رشته مهندسی صنایع) این دانشگاه رتبه اول و دوم دانشگاه های امریکا را به خود اختصاص داده اند. همچنین بزرگترین دانشکده پزشکی دنیا در این دانشگاه قرار گرفته است.

این دانشگاه دارای یکی از بزرگترین گروه دانش آموختگان در سراسر دنیا است. این دانشگاه 7 برنده جایزه نوبل، 116 قهرمان المپیک و 16 برنده جایزه موسسه مک آرتور را به دنیا معرفی کرده است.

مشاوره لیدمی

ورزشگاه اختصاصی این دانشگاه بزرگترین ورزشگاه امریکا و سومین ورزشگاه بزرگ جهان است و تیم هاکی و فوتبال میشیگان از جمله برترین تیم های ورزشی امریکا محسوب می شوند.

introducing-Michigan-university
آشنایی کلی با دانشگاه میشیگان

دانشکده های تحصیلی در دانشگاه میشیگان

این دانشگاه با توجه به تنوع رشته های تحصیلی دارای دانشکده های بسیاری است که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • کالج معماری و برنامه ریزی شهری
 • کالج ادبیات، علوم و هنر
 • دانشکده اطلاعات
 • کالج هنر و طراحی
 • دانشکده بیزینس
 • دانشکده موسیقی، تئاتر و رقص
 • دانشکده دندانپزشکی (معرفی رشته دندانپزشکی)
 • دانشکده پرستاری
 • دانشکده آموزش
 • کالج مهندسی
 • کالج حرکت شناسی
 • دانشکده سلامت عمومی
 • دانشکده سیاست های عمومی
 • کالج داروسازی (معرفی رشته داروسازی)

رشته های ارائه شده در دانشگاه Michigan

در این دانشگاه رشته های بسیار متنوعی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شود که عبارتند از:

حسابداریرشته های مدیریت مالیجامعه شناسیدندانپزشکیامنیت سازی
علوم بهداشتیعلوم کامپیوترپرستاریمهندسیمدیریت بازرگانی
پزشکیتربیت معلمهنرانسان شناسیریاضیات
جرم شناسیآمارفلسفهاقتصادمشاوره
زیست شناسیجغرافیاعلوم شیمیزمین شناسیزبان و ادبیات انگلیسی
علوم بهداشتیروانشناسی
رشته های ارائه شده

رنکینگ و رتبه علمی دانشگاه میشیگان در دینا

دانشگاه میشیگان همواره یکی از 30 دانشگاه برتر دنیا بوده است. نگاهی به رتبه های علمی دانشگاه در 5 سال گذشته نشان میدهد که همواره در میان 25 دانشگاه عالی دنیا قرار دارد. بر اساس گزارش موسسه QS در سال 2020 رتبه علمی دانشگاه میشیگان 21 اعلام شده است.

مشهورترین فارغ التحصیلان از دانشگاه میشیگان

از جمله مشهورترین چهره های فارغ التحصیل از این دانشگاه می توان به جرالد فورد رئیس جمهور امریکا و لاری پیج بنیانگذار گوگل اشاره کرد. همچنین چهره های شناخته شده ای از جهان ورزش و هنر از جمله مایکل فلیپس ورزشکار مشهور دارنده 16 مدال المپیک و مدونا خواننده سرشناس امریکایی از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند. در حال حاضر نیز استاد کمال سرابندی، استاد مهندسی برق این دانشگاه و استاد مونا جراحی، استاد دانشگاه میشیگان از جمله ایرانیان حاضر در این دانشگاه هستند.

دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه میشیگان

این دانشگاه از جمله دانشگاه هایی است که به تعداد کمی از دانشجویان خارجی بورسیه تحصیل رایگان در این دانشگاه را ارائه می کند. دریافت بورسیه تحصیلی در این دانشگاه بسیار رقابتی و محدود است و برای دریافت آن باید سریعا اقدام شود. این دانشگاه تنها به دانشجویان ممتاز و نخبه رشته های تحصیلی مختلف بورسیه ارائه می کند. اگر قصد تحصیل در این دانشگاه را دارید پیشنهاد می کنم اطلاعیه های دانشگاه را در سایت دانشگاه به آدرس umich.edu مشاهده کنید.

مدارک لازم برای ثبت نام

مدارکی که برای تحصیل در دانشگاه باید ارائه شود شامل موارد زیر خواهد بود:

 • مدارک تحصیلی: تمامی مدارک تحصیلی پیشین به همراه ریز نمرات به صورت ترجمه شده و همراه تأییدیه
 • انگیزه نامه: شامل انگیزه متقاضی از ادامه تحصیل در رشته مورد نظر که باید مورد پذیرش هیئت علمی دانشگاه قرار گیرد تا با پذیرش دانشجو موافقت شود.
 • پرداخت هزینه درخوست : این هزینه 50 دلار است که به صورت آنلاین و از طریق چک الکترونیکی پرداخت می شود.
 • مدرک زبان: ارائه مدرک تافل یا آیلتس با نمره عالی برای پذیرش در دانشگاه میشیگان لازم است.

هزینه تحصیل در دانشگاه Michigan

هزینه زندگی و تحصیل در این دانشگاه موضوع بعدی است که متقاضی باید به آن توجه کند. میانگین هزینه زندگی در امریکا و تحصیل در این دانشگاه 55000 دلار است که شامل هزینه های تحصیل و مخارج روزمره می شود. سبک زندگی و همچنین رشته تحصیلی در افزایش یا کاهش میانگین هزینه اعلام شده تأثیر خواهند داشت.

کلام پایانی

دانشگاه میشیگان یکی از برجسته ترین دانشگاه های دنیا است که دارای رتبه علمی بالایی نیز هست، این دانشگاه رشته های مختلف علمی را در دانشکده های تخصصی بسیار ارائه می کند و فرصت تحصیل برای دانشجویان بین المللی در این دانشگاه وجود دارد. همچنین امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای دانشجویان ممتاز و نخبه رشته های مختلف در مقاطع مختلف تحصیلی در این دانشگاه وجود دارد.

این دانشگاه یکی از گرانترین دانشگاه های دنیا است که با توجه به کیفیت بالای تحصیل در آن و همچنین ضمانت شغلی بعد از فارغ التحصیلی این مسئله کاملا طبیعی به نظر می رسد. مدارک لازم برای اخذ پذیرش این دانشگاه را در مقاله شرح دادیم و امیدواریم بتوانید از این مقاله نهایت استفاده را داشته باشید.

بیشتر بخوانید

لطفا به این مطلب رای بدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.