تاریخ امروز :سه‌شنبه , 23 آوریل 2024
University-of-Bristol

راهنمایی کامل اپلای در دانشگاه بریستول (University of Bristol)

دانشگاه بریستول یکی از برترین دانشگاه‌های بریتانیا بوده که در سال ۱۸۷۶ تأسیس شد این دانشگاه امتیاز سلطنتی خود را نیز در سال ۱۹۰۹ به دست آورد. این دانشگاه در جنوب غربی انگلستان واقع شده و یکی از پرجنب‌وجوش‌ترین مراکز علمی این کشور به شمار می‌رود. دانشگاه بریستول یک دانشگاه تحقیقات محور بوده که در آن بیش از ۲۰۰ رشته تحصیلی پرمخاطب ارائه می‌شود. همچنین این دانشگاه دارای ۲۵ مرکز علمی و ۶ دانشکده اصلی بوده که بیش از ۱۷ هزار دانشجو از کشورهای مختلف جهان در آن مشغول به تحصیل‌اند.

دانشگاه بریستول از اعتبار و شهرت بین‌المللی خوبی برخوردار بوده و جزو پیشتازان در زمینه پیشرفت علم و دانش کشور انگلیس به شمار می‌رود. به دلیل برداشته شدن محدودیت‌پذیرش دانشجو، شانس پذیرفته شدن در این دانشگاه به دوبرابر افزایش‌یافته و سالانه دانشجویان بیشتری می‌توانند جذب این دانشگاه بزرگ شوند.

در حال حاضر دانشگاه بریستول در حدود ۲۳٫۵۹۰ هزار دانشجو داشته که از این تعداد17.630 هزار دانشجو در مقطع کارشناسی و5.960 هزار دانشجو نیز در مقطع تحصیلات تکمیلی این دانشگاه مشغول به تحصیل‌اند.

معرفی دانشکده‌های تحصیلی دانشگاه بریستول

دانشگاه بریستول از جمله دانشگاه‌هایی است که از نظر تنوع و تعداد رشته‌های تحصیلی در آن مشهور است. دانشکده‌هایی این دانشگاه به همراه رشته‌های تحصیلی که در آنها ارائه می‌شوند به شرح زیر هستند:

دانشکده هنرمدرسه هنر
باستان‌شناسی و انسان‌شناسی
فیلم و تلویزیون
موسیقی
فلسفه
تئاتر
دانشکده علوم‌انسانیتاریخ باستان و کلاسیک
انگلیسی
تاریخ (مطالعات تاریخی)
تاریخ هنر (مطالعات تاریخی)
دین و مذهب
دانشکده زبان‌های مدرنفرانسوی
آلمانی
مطالعات اسپانیایی، پرتغالی و آمریکای لاتین
ایتالیایی
روسی
مرکز زبان و توسعه دانشگاهی
مرکز نوآوری و کارآفرینی
دانشکده مهندسیدانشکده علوم کامپیوتر، مهندسی برق و الکترونیک و ریاضیات مهندسی
علوم کامپیوتر
مهندسی برق و الکترونیک
ریاضیات مهندسی
دانشکده مهندسی عمران، هوافضا و مهندسی مکانیک
مهندسی هوافضا
مهندسی عمران
 مهندسی مکانیک
دانشکده علوم بهداشتی
مدرسه دندانپزشکی بریستول
مدرسه پزشکی بریستول
علوم بهداشتی جمعیت
علوم بهداشتی
مدرسه دامپزشکی بریستول
مدرسه آناتومی
آموزش و یادگیری برای متخصصان بهداشت
دانشکده علوم زیستی
دانشکده بیوشیمی
دانشکده پزشکی سلولی و مولکولی
دانشکده فیزیولوژی، داروسازی و علوم اعصاب
دانشکده علوم روان‌شناسی
دانشکده علوم پایه
مدرسه شیمی
مدرسه علوم زمین
مدرسه علوم جغرافیایی
مدرسه ریاضیات
مدرسه فیزیک
دانشکده علوم اجتماعی و حقوق
مدرسه حسابداری و دارایی
مدرسه اقتصاد
مدرسه آموزش
مدرسه مدیریت
مدرسه مطالعات سیاست
مدرسه جامعه‌شناسی، سیاست و مطالعات بین‌الملل
مدرسه حقوق دانشگاه بریستول
دانشکده‌های تحصیلی

 رنکینگ دانشگاه بریستول در دنیا

دانشگاه بریستول از آغاز تأسیس تا کنون توانسته افتخارات فراوانی را کسب کند به‌طوری‌که دانشجویان و اساتید این دانشگاه توانسته‌اند برنده ۱۳ جایزه نوبل در رشته‌های مختلف شوند. رشته جغرافیا در این دانشگاه دارای رتبه علمی بسیار بالایی بوده و همچنین رشته‌های پزشکی بالینی، علوم حوزه سلامت، اقتصاد (معرفی رشته علوم اقتصادی)، ورزش و علوم‌تجربی نیز از رتبه‌بندی علمی بالایی برخوردارند.

همچنین ساختار پژوهش‌محور و کیفیت آثار پژوهشی در این دانشگاه، سبب شده دانشگاه بریستول در جدول رده‌بندی در میان ۲۰ دانشگاه برتر در جهان برشمرده شود. این دانشگاه دررابطه‌با ارزیابی ملی دانشجویی تلاش‌های فراوانی کرده و توانسته موفقیت‌های زیادی را در این زمینه نیز کسب کند. اما متأسفانه در رتبه‌بندی و ارزشیابی جهانی اهمیتی به این موضوع داده نشد.

به‌طورکلی دانشگاه بریستول از نظر مؤسسات بین‌المللی رده‌بندی در جهان توانسته رتبه‌های زیر را کسب کند:

  • از نظر مؤسسه رتبه‌بندی QS رتبه ۴۹ را کسب کرده است.
  • از نظر مؤسسه رتبه‌بندی TIMES رتبه ۸۷ را کسب کرده است

فارغ‌التحصیلان مشهور دانشگاه بریستول

دانشگاه بریستول یکی از اولین دانشگاه‌های انگلستان بود که اجازه پذیرفته شدن زنان را با نصبت برابر با مردان داد. همچنین این دانشگاه توانسته بزرگان و مشاهیر زیادی را به جامعه علم و دانش معرفی کند. از جمله این بزرگان می‌توان به اسامی زیر اشاره کرد.

پل دایراکفیزیک‌دان و ریاضی‌دان مشهور انگلیسی و یکی از پایه‌گذاران مکانیک کوانتومی بود. وی به همراه یکی از همکارانش توانست یک مدل اتمی جدید را ابداع کرده و به همین خاطر برنده جایزه نوبل فیزیک در سال ۱۹۳۳ شد.
ژان ماری گوستاولوکلزووی نویسنده معاصر فرانسوی است. او توانست در سال ۲۰۰۸ جایزه نوبل ادبیات را از آن خود کند.
مجید تقویمجید تقوی دانشجو و محقق ایرانی دانشگاه بریستول بوده و در حال حاضر مشغول به امر پژوهش دررابطه‌با رباط‌های نرم است. این محقق ایرانی تا کنون موفق شده ماهیچه مصنوعی بسازد که می‌تواند بیش از ۱۰۰۰ برابر وزن خود را بلند کند.
فارغ‌التحصیلان مشهور

نحوه پذیرش دانشجو در دانشگاه بریستول

برای ثبت‌نام در دانشگاه بریستول لازم است به‌صورت آنلاین اقدام کرده و مدارک لازم را ارسال کنید. برای اخذ پذیرش در دانشگاه بریستول لازم است مدارک زیر را ارائه کنید: برای ثبت‌نام در دوره کارشناسی لازم است مدرک دیپلم با معدل بالای ۱۶ و یا ۸۰ درصد ارائه شود. همچنین برای راهیابی به مقطع کارشناسی لازم است یک دوره پایه را بگذرانند.

  • داشتن مدارک زبان از آزمون‌های آیلتس و تافل
  • مدارک تحصیلی مقاطع پیشین تحصیلی به همراه ریز نمرات به‌صورت ترجمه شده
  • ممکن است برای اخذ پذیرش در هر یک از رشته‌های این دانشگاه، نمرات آزمون زبان متفاوتی را از شما بخواهند.
Student-Admission-to-the-University-of-Bristol
نحوه پذیرش دانشجو در دانشگاه بریستول

نحوه دریافت بورسیه رایگان از دانشگاه بریستول

دانشگاه بریستول چندین برنامه بورس تحصیلی در اختیار دانشجویان منتخب خود قرار می‌دهد. این بورسیه‌ها بیشتر در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می‌شوند و هزینه‌های تحصیلی دانشجو را تأمین می‌کنند. برای دستیابی به بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه بریستول لازم است از سوابق تحصیلی درخشانی برخوردار باشید و یا در طول تحصیل شایستگی‌های خود را برای دریافت این بورسیه نشان داده باشید. همچنین بورسیه‌های تحصیلی این دانشگاه به‌تمامی دانشجویان داخلی و بین‌المللی اختصاص می‌یابد. از جمله این بورسیه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

جوایز دانشجویان بین‌المللی در مقطع کارشناسی:

این بورسیه در حدود ۵ تا ۱۰ هزار پوند بوده و تمامی هزینه‌های تحصیلی دانشجو را پرداخت می‌کند.

 بورس تحصیلی دانشجویان بین‌المللی رشته حقوق:

این بورسیه شامل مبلغ ۳۰۰۰ پوند بوده که در ۲ سال به دانشجو ارائه می‌شود. از این بورس تنها می‌توان برای هزینه‌های تحصیل و شهریه استفاده کرد. در مقطع تحصیلات تکمیلی نیز بورسیه‌های متعددی به دانشجویان ارائه می‌شود که لازم است از آنها تنها در پرداخت هزینه‌های تحصیل و شهریه دانشگاه استفاده کرد. این بورسیه‌ها شامل ۵ ،10 و ۲۰ هزار پوند خواهد بود.

کلام آخر

دانشگاه بریستول یکی از برترین دانشگاه‌های انگلیس بوده که از رتبه‌های بین‌المللی مطلوبی نیز برخوردارهاست. این دانشگاه همواره توانسته جزو ۱۰۰ دانشگاه برتر در جهان به شمار آید. اخذ پذیرش در این دانشگاه منوط به داشتن سوابق تحصیلی مناسب و همچنین داشتن مدارک زبان معتبر خواهد بود. در این دانشگاه بورسیه‌های مختلفی به دانشجویان ارائه می‌شود که دریافت این بورسیه‌ها نیز نیاز به داشتن سوابق علمی و تحصیلی درخشان دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت دانشگاه به آدرس www.bristol.ac.uk مراجعه کنید.

لطفا به این مطلب رای بدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.