تاریخ امروز :جمعه , 19 جولای 2024
Method-of-studying-economics

روش مطالعه درس اقتصاد برای کنکور 1401

هنگامی که صحبت از کنکور می شود، اولین دغدغه داوطلبان این است که برای کنکور چگونه باید درس بخوانم؟ روش مطالعه هر درس برای کنکور متفاوت است و آگاهی از روس مطالعه هر درس کمک بزرگی به شما برای قبول شدن شما در رشته مودعلاقه می کند. در این مطلب از مجموعه مطالب سایت فسفر قصد داریم درباره روش مطالعه درس اقتصاد برای کنکور 1401 صحبت کنیم.

روش مطالعه درس اقتصاد را برای کنکور چگونه است؟

برای داوطلبان انسانی این درس در دفترچه کنکور سراسری دومین درس است و برای افرادی که قصد قبولی در رشته های پرطرفدار زیرگروه 3 مانند رشته مدیریت بازرگانی، رشته مدیریت امور گمرکی، رشته مدیریت امور بانکی، رشته مدیریت مالی، رشته مدیریت دولتی، رشته حسابداری و … را دارند این درس بسیار مهم است، زیرا ضریب این درس برای زیر گروه 1 ضریب 1، زیر گروه 2 و 4 ضریب 2، زیر گروه 3 ضریب 3 دارد.

برای آشنایی از زیرگروه های رشته انسانی می توانید به مطلب “معرفی بهترین منابع کنکور انسانی1401” در سایت فسفر مراجعه کنید. درس اقتصاد از 3 بخش حفظ کردنی، حل کردنی و مفهومی تشکیل شده است که هر کدام یک روش مطالعه دارند سخت ترین قسمت این درس، بخش مسائل است و بیشتر داوطلبان به دلیل به دلیل حل مسائل ساده در حد کتاب، در هنگام کنکور با مشکل روبرو می شوند. اگر قصد دارید این درس را در کنکور درصد خوبی بزنید، ادامه مطلب را بخوانید.

how studying-economics

روش مطالعه درس اقتصاد را برای کنکور 1401 چگونه است؟

برای اینکه بتوانید درس اقتصاد را در کنکور 100 بزنید باید کارهای زیر را انجام دهید:

اقتصاد درسی نیست که شما آن را جدی نگیرید و از همان مطالعه برای مدرسه باید فرصت را غنیمت بشمارید تا پایه خود را در این درس قوی کنید. شما در ابتدا باید کل متن درس را به صورت سطر به سطر با تمام جزئیات مطالعه کنید و سعی در حفظ مسائل حفظ مطالب حفظ کردنی و فرمول ها کنید.

بعد از فهمیدن مطلب باید به سراغ کتاب تست های طبقه بندی شده بروید. در کنار دست خود کاغذی داشته باشید و نکات مهمی که که تست ها برداشت می کنید را یادداشت کنید. در این مرحله باید تست های مهم و سخت را علامت گذاری کنید تا در زمان مرور آنها را مجدد حل کنید. شرط اصلی موفیت در این درس تمرین و مطالعه زیاد است، بنابراین بیشتر از ایکه برای کتاب درسی وقت بگذارید باید برای تست های طبقه بندی شده، تست های کنکور سال گذشته زمان بگذارید.

روش مطالعه بخش مفهومی درس اقتصاد

موضوعاتی مانند بهره وری (سیاست های پولی و مالی)، محاسبه ی تولید کل جامعه، اقتصاد در تعلیم، تاثیر عملکرد افراد بر متغیرهای کلان، توزیع درآمد و معیار سنجش آن، اهمیت بودجه ی کل کشور، انواه نرخ های مالیاتی و دولت توسعه شامل بخش مفهومی این درس می شوند. این بخش نیاز به تمرکز و دقت زیادی برای درک آن دارد. شما برای مطالعه این بخش باید از مسائله برای خودتا مدل سازی ذهنی کنید و داشته ها و مجهولات مسئله را تشخیص دهید. راه حل درک بیشتر این بخش حل و بررسی تست های متعدد است.

روش مطالعه بخش مسائل درس اقتصاد

حل مسائل درس اقتصاد شامل موضوعاتی مانند محاسبه ی نرخ اشتغال و بیکاری، استهلاک درآمد ملی، مالیات، تولید ناخالص ملی و … می شود.

حفظ بودن فرمول ها قدم اصلی برای حل این مسائل است. شما بعد از حفظ کردن فرمول ها باید شروع به تست زدن و تمرین زیاد داشته باشید. اگر در مسئله ای مشکل خوردید حتما در کاغذی یادداشت کرده و به مدت چند روز به صورت مداوم آن را حل کنید تا در ذهن شما تثبیت شود.

Method-of-studying-the-memorization-part-of-economics

روش مطالعه بخش حفظ کردنی درس اقتصاد برای کنکور

تقریبا نیمی از سوالات این درس در کنکور از این بخش است. این بخش شامل متن کتاب می شود که شما باید کامل آنها را حفظ کنید و هر چه تکرار در این بخش بیشتر باشد، مطالب فراموش نمی شود. برای تسلز روی این بخش باید ابتدا متن ها را حفظ کرده و به زبان خودتان در دفتری جداگانه خلاصه نویسی کنید، زیر سبب تثبیت در ذهن و ذخیره بیشتر زمان در موقع جمع بندی می شود.

نکات کلیدی برای 100 درصد زدن درس اقتصاد در کنکور

  • مطالعه خط به خط این درس و یادداشت برداری از آن بسیار الزامی است.
  • ابتدا یک فصل را مطالعه کنید و بعد شروع به زدن تست های طبقه بندی همان فصل کنید.
  • استفاده از یک منبع مطالعه خوب برای تسلط بر درس اقتصاد الزامی است.
  • برای مطالعه این درس به بودجه بندی این درس برای رشته قبولی توجه کنید تا زمان الکی سر این درس نگذارید.
  • در هنگام تمرین در منزل به هیچ عنوان از ماشین حساب استفاده نکنید تا در سر جلسه آزمون بتوانید به راحتی به سوالات پاسخ دهید.
  • نقاط ضعف خود را پیدا کنید و سعی در حل تمرینات مداوم از آن بخش کنید.

مطالب پیشنهادی برای مطالعه

برای آشنایی با کنکور 1401 به شما پیشنهاد می کنم مطالبی مانند “صفر تا صد نحوه برگزاری کنکور 1401 برای نظام قدیم و نظام جدید“، “بودجه بندی کنکور انسانی 1401 – نظام جدید“، “بودجه بندی کنکور تجربی 1401- نظام جدید“، “بودجه بندی کنکور ریاضی 1401 – نظام جدید“، “معرفی بهترین منابع کنکور گروه تجربی 1401“، “معرفی بهترین منابع کنکور گروه ریاضی 1401“، “معرفی و بررسی انواع و بهترین دانشگاه های ایران 1401“، “آشنایی با نحوه اصول تست زنی برای کنکور 1401” را در سایت فسفر مطالعه کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.