تاریخ امروز :پنج‌شنبه , 22 آوریل 2021
Master-of-Food-Industry-Engineering

ارشد علوم و مهندسی صنایع غذایی: دروس امتحانی کنکور، بازار کار و درآمد

انتخاب رشته ارشد برای برخی از افراد شاید یکی از مهم ترین تصمیم هایی باشد که باید در طول زندگی خود بگیرد. افرادی که به هدف مشخصی دارند، با ورود به به مقطع ارشد،  آینده خوبی را برای خودشان  رقم می زنند. در این مطلب از مجموعه مطالب معرفی رشته های دانشگاهی در مقطع کارشناسی ارشد، قصد داریم به معرفی ارشد علوم و مهندسی صنایع غذایی، بازار کار، درآمد، دروس امتحانی کنکور، گرایش های آن صحبت کنیم.

ماهیت ارشد علوم و مهندسی صنایع غذایی

شاید شما که در حال حاظر که شما در حال مطالعه این مطلب هستید، مطلب مربوط به کارشناسی رشته مهندسی صنایع غذایی را مطالعه کرده اید و میخواهید اطلاعاتی هم درباره ارشد این رشته به دست بیاورید، و یا فارغ التحصیل مقطع کارشناسی این رشته باشید و قصد ادامه تحصیل در مقطع ارشد دارید. علوم و مهندسی صنایع غذایی یکی از رشته های امتحانی گروه کشاورزی و منابع طبیعی است. علوم صنایع غذایی ، یکی از علوم پرکاربرد در جامعه است ونقش زیادی در صنعت مواد غذایی دارد.

این دانشجویان در دوران تحصیل خود یاد می گیرند که چگونه محصولات سالم و با کیفیت را به مردم عرضه کنند، که در عین خوشمزگی، به سلامت او آسیبی وارد نکند. همچنین این افراد با نحوه فرآوری و بسته بندی محصول، روش های نگه داری محصولات آشنا می شوند.

The-nature-of-the-Master-of-Food-Industry-Engineering

معرفی ارشد علوم و مهندسی صنایع غذایی

دروس امتحانی کنکور ارشد علوم و مهندسی صنایع غذایی

هر ساله سازمان سنجش دفترچه راهنمایی برای داوطلبان در سایت sanjesh.org منتشر می کند و اطلاعات مربط با آزمون، مجموعه های امتحانی، شرایط تحصیل در آن رشته، دروس امتحانی و غیره را منتشر می کند. داوطلبان علاقه مند به این رشته باید دروسی مانند زبان عمومی وتخصصی (انگلیسی)، ریاضیات، شیمی مواد غذایی، میکروبیولوژی مواد غذایی، تکنولوژی مواد غذایی (تکنولوژی لبنیات، قند، روغن، غلات، کنسرو، اصول نگه داری)، اصول طراحی کارخانجات و مهندسی صنایع غذایی را مطالعه کنند. درس اصول طراحی کارخانه جات و مهندسی صنایع غذایی دارای ضریب 4 و بالاترین ضریب در بین دیگر دروس است. در جدول زیر ضریب هر درس را با توجه به رشته ارائه کرده ایم.

مهارت و شایستگی ها برای ورود به ارشد علوم و مهندسی صنایع غذایی

این افراد مسئولیت سنگینی را برعهده دارند، زیرا این رشته با سلامت افراد ارتباط بسیاری دارند. علاقه مند بودن به مباحث شیمی و ریاضی، کار در آزمایشگاه و آزمایش فعالیت ها، علاقه مند به کار تیمی، صبور بودن، پشتکار داشتن، داشتن حافظه خوب و دقیت بالا از مهارت هایی است که اگر فرد علاقه مند به این رشته داشته باشد، می تواند در این رشته موفق شود. یک از مسائل مهم در این رشته این است که به دلیل اینکه بیشتر کارخانه ها در اطراف شهر هستند و فرد ملزم به رفت و آمد در آنجا هست، فرد باید خود را بسنجد که آیا امکان رفتنبه ماموریت و کار در کارخانه های خارج از شهر را دارد یا خیر.

 لیست دروس ارشد علوم و مهندسی صنایع غذایی

برای آشنایی بیشتر شما با این رشته تصمیم گرفتیم نیم نگاهی به دروس آن داشته باشیم.

دروس تخصصی مشترک بین کلیه گرایش ها

خواص شیمیایی و عملکردی مواد غذایی، خواص فیزیکی مواد غذایی، میکروبیولوژی صنعتی، روش های نوین آزمایشگاهی، سمینار1.

دروس الزامی – تخصصی گرایش صنایع غذایی

پدیده های انتقال در صنایع غذایی، عملیات واحد پیشرفته، کاربرد نرم افزهای محاسباتی در صنایع غذایی.

دروس اختیاری – تخصصی گرایش صنایع غذایی (5 واحد از بین واحد های زیر)

محاسبات عددی، خوردگی در صنایع غذایی، روش های پیشرفته آماری در صنایع غذایی، فناوری های نوین در بسته بندی مواد غذایی، اتوماسیون در صنایع غذایی، حسگرها در صنایع غذایی، روش تحقیق، رئولوژی مواد غذایی، شیمی فیزیک فرآیند های غذایی، اصول طراحی تجهیزات صنایع غذایی، مدلسازی شبکه هاب عصبی و فازی، کاربرد نانو فناوری در صنایع غذایی، فرآوری محصولات جانبی و ضایعات مواد غذایی، فرآیند های غیر حرارتی مواد غذایی، صنایع غذایی پیشرفته، مدل سازی مقدماتی، ریاضیات 3، سمینار2.

دروس الزامی – تخصصی گرایش شیمی مواد غذایی

شیمی پروتئین ها، شیمی فیزیک فرآیند های غذایی، شیمی کربوهیدرات، شیمی لیپیدها.

دروس اختیاری – تخصصی گرایش شیمی مواد غذایی (5 واحد از بین واحد های زیر)

شیمی ترکیبات زیست فعال، شیمی کلویید ها، حسگرها در صنایع غذایی، افزودنی های مواد غذایی، سم شناسی مواد غذایی، کنترل کیفیت دستگاهی، اصول سیستم های مدیریتی کنترل کیفیت (ISO)، اصول سیستم های پیشگیری کننده کنترل کیفیت (GMP,HACCP)، روش تحقیق، روش های پیشرفته آماری در صنایع غذایی، کاربرد نانو فناوری در صنایع غذایی، فرآوری محصولات جانبی و ضایعات مواد غذایی، فیزیولوژی میکروارگانیسم ها، قارچ شناسی، باکتری های پروبیوتیک، ویروس شناسی مواد غذایی، فرآیند های غیر حرارتی مواد غذایی، صنایع غذایی پیشرفته، پیشرفت های نوین در میکروبیولوژی مواد غذایی، سمینار 2.

معرفی گرایش های ارشد علوم و مهندسی صنایع غذایی

بر اساس انتشار دفترچه کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1400 در سایت سازمان سنجش، این رشته یا کد 1313 داری 4 گرایش ها فناوری مواد غذایی، صنایع غذایی، شیمی مواد غذایی، زیست فناوری مواد غذایی است.

وضعیت ادامه تحصیل در ارشد علوم و مهندسی صنایع غذایی در مقاطع بالاتر

امکان ادامه تحصیل در این رشته در 3 مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *