تاریخ امروز :یکشنبه , 5 دسامبر 2021
massachusetts-institute-of-technology

راهنمای کامل اپلای در مؤسسه فناوری ماساچوست (MIT) آمریکا

همیشه تحصیل در بهترین دانشگاه های دنیا دغدغه افراد جوان در بیشتر کشورها، به ویژه دانشجویان کشور ایران بوده است. تحصیل در خارج از کشور به شما این امکان را می دهد که جهان را به عنوان کلاس درس خود تجربه کنید. با تحصیل در خارج از کشور علاوه بر هموار شدن مسیر موفقیت خود با زبان جدید، فرهنگ و تاریخ و آداب رسوم، غذاهای جدید آن کشور آشنا می شوید. تمام این شرایط باعث می شود اعتماد به نفس شما افزایش پیدا کند. در این مطلب تصمیم گرفتیم یکی از بهترین دانشگاه های آمریکا، مؤسسه فناوری ماساچوست (Massachusetts Institute of Technology) صحبت کنیم و شما را با شرایط تحصیل و اپلای در مؤسسه فناوری ماساچوست (MIT) آمریکا آشنا کنیم.

آشنایی با مؤسسه فناوری ماساچوست (MIT) آمریکا

شاید خیلی از شما ها اسم این دانشگاه را شنیده باشید و اطلاعات جزئی در رابطه با آن داشته باشید. دانشگاه MIT واقع در کشور آمریکا و شهر کمبریج در ایالت ماساچوست، به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های آموزشی در آمریکا و سطح دنیا شناخته شده است.

MIT در بدو تاسیس در سال 1861 ، یک نوآوری آموزشی بود ، جامعه ای از حل کننده های عملی که عاشق علم بنیادی بودند و مشتاق بودند جهان را به مکانی بهتر تبدیل کنند. امکان ادامه تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی (کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا) دراین دانشگاه برای دانشجویان همه کشورها وجود دارد و بیشتر برنامه های تحصیلی آن بر روی رشته های حوزه فنی و مهندسی تمرکز دارد.

هدف این موسسه دانش بیشتر و آماده سازی دانشجویان در زمینه علم ، فناوری و سایر زمینه های تحصیلی که امروز به بهترین وجه به نفع ملت و جهان امروز است. شاید خیلی از افرادی که این دانشگاه را می شناسند و یا به دنبال تحصیل در آن هستندی، با شعار معروف موسسه؛ ” Mens et Manus” آشنا باشند. این دانشگاه دارای افتخاراتی مانند 85 برنده نوبل ، 58 برنده مدال ملی علوم ، 29 برنده مدال ملی فناوری و نوآوری در کنار دیگر افتخاراتش است.

همچینین اکتشافات علمی و پیشرفت های تکنولوژیکی معتبر در MIT شامل اولین سنتز شیمیایی پنی سیلین، توسعه رادار، کشف کوارک ها و اختراع حافظه هسته مغناطیسی در این موسسه امکان پذیر شد.

شاید با خودتان فکر کنید به دلیل محبوبیت و برتری این دانشگاه تعداد دانشجویان ان کم است، اما جالب است بدانید هر ساله داوطلبان زیادی برای تحصیل در این دانشگاه درخواست می فرستند و این دانشگاه دارای دانشجویان زیادی از اکثر نقاط کشور است. تنها چیزی که باید برای ورود به این دانشگاه در نظر بگیرید، دارا بودن از رزومه تحصیلی قوی است.

رشته های تحصیلی در مؤسسه فناوری ماساچوست (MIT) آمریکا

شاید شما که در حال مطالعه این مطلب هستید، قصد اپلای در مؤسسه فناوری ماساچوست (MIT) آمریکا را دارید و نمیدانید که این موسسه دارای چه دانشکده و رشته هایی است. مؤسسه فناوری ماساچوست (MIT) آمریکا دارای 5 دانشکده به نام های دانشکده فنی و مهندسی، دانشکده علوم، دانشکده مدیریت، دانشکده طراحی و معماری و در نهایت دانشکده علوم انسانی، هنر و علوم اجتماعی است. در واقع می توان گفت بیشتر دانشجویان این موسسه را دانشجویان دانشکده مهندسی و علوم پایه تشکیل می دهند. دانشگاه MIT با وجود دارا نبودن از دانشکده حقوق و پزشکی، کالجی به نام شاخه علوم و فنون بهداشتی هاروارد-ام‌آی‌تی را دارد.

رشته‌های ارائه شده در مقطع کارشناسی

فلسفه‌، معماری‌، مهندسی عمومی‌ ، مهندسی برق، برنامه ریزی شهری، مهندسی مکانیک‌، مطالعات جهانی و زبان‌های خارجی‌، مهندسی شیمی ، موسیقی‌، علوم‌شناختی‌، ریاضیات، مهندسی زیستی ، مطالعات شهری‌، انسان شناسی‌، تاریخ، تئاتر،‌ فیزیک‌، علوم زمین‌، تجزیه و تحلیل تجارت‌، مدیریت‌، علوم سیاسی‌، علوم کامپیوتر، مطالعات رسانه‌، مهندسی‌ مواد‌، اقتصاد، مهندسی هسته‌ای‌، زبان شناسی و فلسفه، زیست شناسی ، و دانش مالی،‌ مهندسی فضا‌.

رتبه جهانی مؤسسه فناوری ماساچوست (MIT) آمریکا

همان طور که میدانید رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در واقع یکی از رتبه های برتر بین المللی است. این رتبه بندی به اندازه گیری میزان عملکرد دانشگاه ها، محبوبیت آنها و سنجیدن شهرت دانشگاه ها براساس کیفیت تدریس، شرکت های استخدام کننده فارغ التحصیلان دانشگاه ها، تجربیات کارشناسان آموزش عالی می پردازد. دانشگاه MIT در حال حاظر بر اساس رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS دارای رتبه 1 است.

فارغ التحصیلان معروف MIT

شاید برای شما جالب باشد که بدانید چه افراد معروفی در این دانشگاه تحصیل کرده اند.

اسامیسمت
بن شالوم برننکیرئیس سابق فدرال رزرو
جان الیورنماینده سابق حوزه انتخابیه اول ماساچوست
علی جدباباییرییس دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست مؤسسه فناوری ماساچوست
علی جوانفیزیکدان، مخترع لیزر گازی، استاد بازنشسته فیزیک مؤسسه فناوری ماساچوست
وحید تارخ استاد دانشگاه هاروارد و MIT محقق برتر مؤسسه تحقیقاتی BELL
فارغ التحصیلان معروف مؤسسه فناوری ماساچوست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *