تاریخ امروز :پنج‌شنبه , 11 آگوست 2022
kyoto-university

راهنمای کامل اپلای در دانشگاه کیوتو (Kyoto University)

دانشگاه کیوتو یکی از اصلی ترین دانشگاه های دولتی کشور ژاپن است که در شهر کیوتو واقع شده و بیش از 22 هزار دانشجو دارد. این دانشگاه در فهرست برترین دانشگاه‌های جهان نیز قرار دارد و از جمله دانشگاه‌های معتبر برای تحصیل محسوب می‌شود.

معرفی دانشگاه کیوتو (Kyoto University)

این دانشگاه یکی از دو دانشگاه برتر ژاپن است. کیوتو از جمله بزرگترین شهرهای ژاپن است که جمعیتی در حدود یک و نیم میلیون نفر دارد. این شهر در گذشته‌های دور پایتخت ژاپن بوده و به همین دلیل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

دانشگاه کیوتو دارای سه پردیس به نام یوشیدا، کاتسورا و اوجی است که پردیس اصلی آن یوشیدا است. این دانشگاه در سال 1897 تأسیس شده است و دومین دانشگاه بنا شده در ژاپن محسوب می‌شود. اصلی‌ترین رشته‌های موجود در این دانشگاه بر حل مشکلات قرن اخیر تمرکز دارند. این دانشگاه در  حال حاضر دارای هجده دانشکده تحصیلات تکمیلی است که مطالعات انسانی و زیست محیطی، علوم انرژی، مطالعات منطقه آسیا و آفریقا، انفورماتیک، مطالعات زیست شناختی و مطالعات زیست محیطی جهانی و … را شامل می‌شود.

این دانشگاه دارای 10دانشکده، هجده مدرسه تحصیلات تکمیلی، سیزده انستیتوی تحقیقاتی و بیست و دو مرکز تحقیقاتی است. زبان تدریس در این دانشگاه انگلیسی است و خدمات پذیرش و پشتیبانی نیز به زبان انگلیسی ارائه می‌شود. در این دانشگاه رشته های مختلفی در مقطع لیسانی، فوق لیسانس و دکترا ارائه می‌شود.

مشاوره لیدمی
introducing-kyoto-university
معرفی دانشگاه کیوتو (Kyoto University)

دانشکده‌های تحصیلی در دانشگاه کیوتو

همانطور که گفتیم دانشگاه کیوتو دارای ده دانشکده اصلی است که شامل دانشکده پزشکی، دانشکده تحصیلات تکمیلی، دانشکده حقوق، دانشکده علوم و ادبیات، دانشکده آموزش، دانشکده کشاورزی (معرفی رشته مهندسی کشاورزی)، دانشکده علوم و هنرهای لیبرال و دانشکده حقوق می شود.

با توجه به دانشکده‌هایی که معرفی کردیم مشخص است که رشته های بسیاری در این دانشگاه در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می شود. محبوب ترین رشته هایی که دانشجویان بین المللی در آنها تحصیل می کنند شامل: مهندسی عمران (معرفی رشته مهندسی عمران)، مدیریت شهری، مطالعات اقتصادی توسعه اقتصاد پایدار، علوم کشاورزی، مهندسی امنیت انسانی و دوره بین المللی مدیریت زیرساخت‌های عمرانی می‌شود.

رنکینگ و رتبه علمی دانشگاه کیوتو در دنیا

دانشگاه Kyoto دومین دانشگاه ملی ژاپن است و از معتبرترین دانشگاه‌های دنیا محسوب می‌شود. این دانشگاه در حال حاضر بیش از 2700 دانشجوی بین‌المللی دارد. این دانشگاه در رتبه بندی QS در سال 2020 در رتبه 33 قرار گرفت. با افزایش دانشکده‌های این دانشگاه طی سال‌ها بعد از تأسیس آن همواره بر تعداد داوطلبین تحصیل در این دانشگاه افزوده شده است.

فارغ التحصیلان معروف دانشگاه کیوتو

تا کنون بیش از ده ها برنده جایزه نوبل از این دانشگاه فارغ التحصیل شده‌اند و یا در این دانشگاه استاد یا عضو هیئت علمی بوده اند.

آکیرا یوشینو شیمی‌دان و برنده جایزه نوبل شیمی در سال 2019
تاسوکو هونجوبرنده جایزه نوبل فیزیولوژی و پزشکی سال 2018
ایسامو آکاساکیبرنده جایزه نوبل فیزیک سال 2014
شنایا یاماناکبرنده جایزه نوبل فیزیولوژی و پزشکی سال 2012
ماکوتو کوبایاشی و شی هید ماسکاوابرنده جایزه نوبل فیزیک سال 2012
پروفسور علی اکتسابیرئیس لابراتوار مستندسازی و تصویرگری تحلیلی دانشگاه کیوتو
دکتر بابک داورپناهمعاون لابراتوار مستندسازی تحلیلی دانشگاه کیوتو
فارغ التحصیلان معروف

نحوه پذیرش دانشجو در دانشگاه Kyoto

دانشگاه کیوتو (Kyoto University) یکی از پر متقاضی ترین دانشگاه های دنیا است. شهروندان ژاپنی بسیاری نیز علاقمند به تحصیل در این دانشگاه هستند. مهمترین شرایط اخذ پذیرش در این دانشگاه ارائه دیپلم 12 ساله دوره ابتدایی و متوسطه است. ارائه این مدارک برای افرادی که بالای 18 سال دارند الزامی است همچنین برای ادامه تحصیل در این دانشگاه باید نمرات دروس ریاضی و فیزیک عالی باشد.

برای افرادی که علاقه به تحصیل در دانشکده‌های مهندسی، داروسازی (معرفی رشته داروسازی) و یا دانشکده علوم هستند باید در دو آزمون ورودی شرکت کنند. اولین آزمون مربوط به تعیین سطح زبان انگلیسی و آزمون دیگر شرایط پذیرش رشته تحصیلی مورد نظر شما است که به آن آزمون پذیرش می‌گویند.

Student-Admission-in-Kyoto
نحوه پذیرش دانشجو در دانشگاه Kyoto

در صورتی که دانشجوی رشته های کارشناسی باشید باید برای حضور در کلاس ها در یک دوره 6 ماهه شرکت کنید و هر دو آزمون زبان و پذیرش را با موفقیت پشت سر بگذارید.  برای اخذ پذیرش در رشته های مقطع کارشناسی ارشد باید بالای 22 سال سن داشته باشید و مدرک کارشناسی خود را از یک دانشگاه معتبر و مورد تأیید دریافت کرده باشید.

برای اخذ پذیرش در رشته دکترا نیز داشتن حداقل 24 سال سن و دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد در یک دانشگاه معتبر الزامی است.

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه Kyoto

برای اخذ پذیرش از این دانشگاه ارائه مدرک آیلتس با نمره بالا و یا مدرک تافل با نمره بالای 80 الزامی است. در صورتی که مدرک تافل یا آیلتس نداشته باشید باید مدرک IBT با حداقل نمره 6 و همچنین نمرات 550 EJU را به دانشگاه ارائه دهید. همچنین می‌توانید مدرک زبان دوآلینگو به جای مدرک تافل و آیلتس به مسئولان دانشگاه ارائه دهید.

نحوه دریافت بورسیه تحصیلی رایگان از دانشگاه کیوتو

درابتدا باید بگوییم اگرچه دانشگاه کیوتو یک دانشگاه دولتی است اما امکان تحصیل رایگان در این دانشگاه وجود ندارد و باید برای تحصیل در آن هزینه‌های لازم را بپردازید مگر این که بورس تحصیلی دریافت کرده باشید که در این صورت از پرداخت شهریه تحصیلی معاف خواهید بود. این بورسیه ها توسط دانشگاه و منابع دیگر به دانشجویان واجد شرایط در مقاطع مختلف تحصیلی اعطا می‌شود.

برای رسیدن به این بورسیه‌ها رقابت سختی پیش رو دارید و معمولا در اکثر دوره‌ها و بعد از پایان دوره دانشجویانی که موفق به دریافت بورس شده اند از سوی دانشگاه معرفی می شوند. بنابراین قبل از موفقیت در اخذ بورس‌های تحصیلی بهتر است که منابع مالی تحصیل در دانشگاه را تأمین کرده باشید. البته باید توجه کنید که این بورسیه‌ها شما را صرفا از پرداخت شهریه دانشگاه معاف می‌دارد و هزینه‌های زندگی در شهر کیوتو همچنان پا برجاست .

بورسیه‌های تحصیلی مقطع کارشناسی به صورت ماهیانه پردخت می شود و مبلغ آن 117000 ین ژاپن است. همچنین بورسیه‌های تحصیلی این دانشگاه برای مقاطع تحصیلی فوق لیسانس و دکترا به ترتیب به صورت ماهیانه 144000 و 145000 ین ژاپن خواهد بود.  برای آگاهی از آخرین اخبار مرتبط با شرایط دریافت بورسیه و مقدار آن بهتر است به سایت اصلی و رسمی دانشگاه کیوتو (www.kyoto-u.ac.jp/ja) مراجعه نمایید.

بیشتر بخوانید

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.