تاریخ امروز :شنبه , 20 جولای 2024
Karolinska-Institutet

راهنمای کامل اپلای در انستیتوی کارولینسکا (Karolinska Institutet )

انستیتوی کارولینسکا در سال ۱۸۱۰ در شهر استکهلم سوئد تأسیس شد. این انستیتو با محوریت رشته‌هایی علوم پزشکی از برترین دانشگاه‌های علوم پزشکی در سطح اروپا به شمار می‌رود. یکی از مهم‌ترین وظایف این دانشگاه انتخاب برنده جایزه نوبل پزشکی و فیزیولوژی در جهان است که از سال ۱۸۹۵ این وظیفه را بر عهده دارد. در این مطلب قصد داریم درباره نحوه اپلای در انستیتوی کارولینسکا صحبت کنیم.

آشنایی با انستیتوی کارولینسکا

این دانشگاه به دستور پادشاه نروژ و سوئد (کارل سیزدهم) بنا شده و هدف از تأسیس آن آموزش و تربیت پزشکان برای ارتش این کشور بود. انستیتوی کارولینسکا از جمله برترین دانشگاه‌های اروپا به محسوب شده و همواره جزو ۵ دانشگاه برتر در این قاره به شمار می‌رود. همچنین این دانشگاه جزو ۵۰ دانشگاه برتر در دنیا نیز هست.

دانشگاه کارولینسکا هم اکنون دارای ۸ هزار دانشجو بوده که در دانشکده‌های مختلف این دانشگاه مشغول به تحصیل‌اند. این دانشگاه دارای ۲ پردیس اصلی است که کلیه امکانات رفاهی برای دانشجویان در آن فراهم آمده است.

 ۳۰ در صد از آموزش‌های پزشکی این کشور در دانشگاه کارولینسکا انجام می‌گیرند. همچنین تعداد تحقیقات پزشکی در این دانشگاه به میزان ۴۰ در صد کل تحقیقات پزشکی صورت‌گرفته در این کشور است. آموزش‌های پزشکی ارائه شده در این دانشگاه به زبان سوئدی صورت می‌گیرد و تنها در مقطع دکتری این آموزش‌ها به زبان انگلیسی خواهد بود.

Introduction-to-the-Karolinska-Institute
راهنمای کامل اپلای در انستیتوی کارولینسکا

معرفی دانشکده‌های تحصیلی انستیتوی کارولینسکا

در دانشگاه کارولینسکا می‌توانید تمامی رشته‌های مربوط به پزشکی را بیابید زیرا درصد بالایی از رشته‌های پزشکی در این دانشگاه ارائه می‌شوند. این دانشگاه باهدف ارتقای سلامت جامعه، به آموزش و تحقیقات گسترده‌ای می‌پردازد. دانشکده‌های مختلف در این دانشگاه عبارت‌اند از:

دانشکده دندانپزشکی
(معرفی رشته دندانپزشکی)
دانشکده فناوری پزشکیدانشکده میکروبیولوژیدانشکده مامایی و نازایی
دانشکده پزشکی اطفالدانشکده پزشکی محیط‌زیستدانشکده پاتولوژیدانشکده مدیریت و اخلاق پزشکی
دانشکده نوروبیولوژیدانشکده علوم آزمایشگاهیدانشکده بیوشیمی و بیوفیزیکدانشکده تومورشناسی
دانشکده تغذیه و علوم زیستیدانشکده زیست‌شناسی علوم مولکولیدانشکده روان‌شناسی بالینی
دانشکده‌های تحصیلی

رنکینگ و رتبه انستیتو کارولینسکا در دنیا

انستیتو کارولینسکا از نظر رنکینگ جهانی از رتبه‌بندی بالایی برخوردار بوده و همواره از سوی مؤسسات رتبه‌بندی برتر جهان، جزو ۹ دانشگاه برتر شناخته می‌شود. این دانشگاه هرساله صدها پژوهش و تحقیق علمی دررابطه‌با سلامت و پزشکی ارائه می‌دهد. به همین دلیل توانسته از رتبه بالایی در رنکینگ دانشگاه‌های جهان برخوردار شود. از نظر مؤسسات رتبه‌بندی معتبر در دنیا این دانشگاه توانسته رتبه‌های زیر را کسب کند:

مؤسسه ARWUرتبه ۴۴ جهانی
مؤسسه TIMESرتبه ۳۸ جهانی
مؤسسه QSرتبه ۷ جهانی
رنکینگ در دنیا

فارغ‌التحصیلان مشهور انستیتوی کارولینسکا

دانشگاه کارولینسکا یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌ها در کشور سوئد به شمار می‌رود که افراد مشهور زیادی در آن تحصیل‌کرده‌اند. بسیاری از کاشفان و محققان بزرگ جهان از فارغ‌التحصیلان این دانشگاه بوده‌اند. برخی از این افراد عبارت‌اند از:

دکتر علی میرعظیمیپروفسور علی میرعظیمی میکروب‌شناس و رئیس تیم پژوهش دانشگاه کارولینسکا در سوئد است.
وی با کمک سایر پژوهشگران این دانشگاه، موفق به کشف یک داروی مؤثر برای درمان بیماران کرونایی شد.
دکتر بهنام صادقیدکتر بهنام صادقی استادیار دانشگاه کارولینسکا سوئد و دانش‌آموخته این دانشگاه است.
اولف فون اویلرفیزیولوژیست و داروشناس اهل سوئد بود که در سال ۱۹۷۰ برای کار روی
پیام‌رسان‌های عصبی برنده جایزه نوبل شد.
یاکوب برسلیوسشیمی‌دان سوئدی که به همراه چند تن دیگر به‌عنوان پدر شیمی نوین شناخته می‌شوند.
کارل گوستاف موساندردانشمند در زمینه شیمی که عناصر خاکی کمیاب لانتان، اربیوم و تربیوم را کشف کرد.
فارغ‌التحصیلان مشهور

 نحوه پذیرش دانشجو در دانشگاه کارولینسکا

برای اخذ پذیرش در انستیتوی کارولینسکا سوئد، لازم است مدارک پایه قبلی خود را دریافت کرده باشید. برای ثبت‌نام در مقطع کارشناسی، ارائه مدرک دیپلم الزامی است. همچنین برای ثبت‌نام در دوره کارشناسی ارشد باید مدرک لیسانس خود را دریافت کرده باشید. لازم است برای پذیرفته شدن در این دانشگاه، مدارک زبان انگلیسی و زبان سوئدی خود را نیز دریافت کرده باشید. به‌طورکلی مدارک موردنیاز برای ثبت درخواست پذیرش در این دانشگاه به شرح زیر هستند:

  • پرداخت هزینه اپلیکیشن و برسی سوابق تحصیلی به میزان ۹۰۰ کرون
  • ارائه مدارک پایه تحصیلی پیشین به همراه ریز نمرات و به‌صورت ترجمه شده
  • ارائه مدارک لازم هویتی
  • داشتن حداقل معدل ۱۷ در دوره قبلی
  • ارائه مدارک زبان آزمون‌های زبان آیلتس و یا تافل و همچنین زبان سوئدی
Admission-to-the-Karolinska-Institutet
 نحوه پذیرش دانشجو در دانشگاه کارولینسکا

نحوه دریافت بورسیه رایگان از انستیتوی کارولینسکا

انستیتوی کارولینسکا نیز مانند سایر دانشگاه‌های بزرگ جهان، امکان تحصیل رایگان و استفاده از بورسیه‌های تحصیلی را برای دانشجویان نخبه فراهم می‌آورد. برای دریافت این بورسیه‌ها لازم است از سوابق علمی درخشانی برخوردار باشید و یا در حین تحصیل شایستگی‌های علمی خود را نشان دهید. به‌طورکلی تحصیل در این دانشگاه برای دانشجویان ساکن سوئد رایگان بوده و نیازی به پرداخت شهریه برای آنها وجود ندارد.

اما این دانشگاه مبالغی را به‌عنوان شهریه، از دانشجویان بین‌المللی خود دریافت می‌کند. در صورت داشتن شایستگی‌های لازم می‌توانید بورس تحصیلی این دانشگاه را کسب کرده و تحصیلات خود را به‌صورت رایگان ادامه دهید. برای دریافت بورسیه انستیتو کارولینسکا لازم است ابتدا به‌صورت آنلاین درخواست خود را ثبت کنید. داشتن معدل بالای ۱۷ ، داشتن مدرک زبان آیلتس آکادمیک با نمره حداقل ۶٫۵ و همچنین داشتن مدارک زبان سوئدی می‌تواند شانس دریافت این بورسیه‌ها را برایتان افزایش دهد.

در کنار امکان استفاده از بورسیه تحصیلی، دانشجو می‌تواند از امکان کار در حین تحصیل نیز بهره‌مند شود. امکان اشتغال در کافی‌شاپ‌ها و سایر اماکن خدماتی در پردیس‌های این دانشگاه به دانشجو امکان می‌دهد که بخشی از هزینه‌های دانشگاه را با این روش بپردازد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت اصلی دانشگاه به آدرس ki.se مراجعه کنید.

کلام آخر

دانشگاه کارولینسکا یکی از برترین دانشگاه‌ها در سطح اروپا و همچنین در سطح جهانی به شمار می‌رود که از رتبه‌بندی بالایی نیز برخوردار است. در این دانشگاه انواع رشته‌های مربوط به علوم پزشکی ارائه شده و تقریباً تمامی رشته‌های پزشکی در این دانشگاه وجود دارند. میزان تحقیقات صورت‌گرفته در این دانشگاه یکی از دلایل کسب رتبه‌های برتر علمی توسط این دانشگاه است.

تحصیل در این دانشگاه برای سوئدی‌ها رایگان بوده اما اتباع خارجی ملزم به پرداخت شهریه خواهند بود. پذیرفته شدن در دانشگاه کارولینسکا کار ساده‌ای نیست و لازم است از سوابق درخشانی برخوردار باشید و مدارک پایه تحصیلی قبلی را با بالاترین نمرات کسب کرده باشید.

در صورت شایستگی تحصیلی و یا داشتن سوابق علمی ارزشمند می‌توانید از بورسیه‌های تحصیلی این دانشگاه نیز بهره‌مند شوید. در غیر این صورت امکان اشتغال در حین تحصیل نیز می‌تواند در کم‌کردن هزینه‌های تحصیل به شما کمک کند.

برای پذیرفته شدن در این دانشگاه لازم است مدارک زبان معتبری را ارائه دهید. داشتن مدرک زبان آیلتس و یا تافل با نمرات بالا و همچنین داشتن مدرک زبان سوئدی از الزامات پذیرش است.

بیشتر بخوانید

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.