تاریخ امروز :چهارشنبه , 19 ژوئن 2024
ETH-Zürich

راهنمای کامل اپلای در انستیو تکنولوژی فدرال زوریخ

یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین دانشگاه‌های کشور سوئیس، انستیو تکنولوژی فدرال زوریخ است که در شهر زوریخ واقع شده است. شهر زوریخ یکی از مدرن‌ترین و زیباترین شهرهای دنیا است که امکانات فراوانی نظیر هواپیما و مترو در آن وجود دارد.

همچنین قطارها، ترامواها و اتوبوس‌های این شهر بیشترین کاربری را برای عموم دارند. مرکز این دانشگاه نیز در شهر زوریخ قرارداد و بخشی مهم و حیاتی از مؤسسه فدرال فناوری این کشور به شمار می‌رود.

در این دانشگاه بیش از ۱۹۰۰۰ دانشجو از کشورهای مختلف جهان مشغول به تحصیل‌اند. همچنین به دلیل اینکه زبان آلمانی‌زبان اصلی مردم سوئیس محسوب می‌شود دوره‌های مختلف زبان آلمانی در این دانشگاه برگزار می‌شود.

آشنایی با انستیو تکنولوژی فدرال زوریخ

در سایت رسمی دانشگاه زوریخ معمولاً اخبار و وقایع مهم این دانشگاه اعلام می‌شود. همچنین می‌توانید در این، سایت از اطلاعاتی مانند: برنامه‌های دانشگاه، برنامه‌های کارشناسی و دوره‌های کارشناسی ارشد را دریافت کنید.

تمامی اطلاعات مربوط به دانشکده‌ها و پردیس‌های این دانشگاه را نیز می‌توانید در این وب‌سایت مشاهده کنید. همچنین برای اطلاع یافتن از شرایط بورسیه‌های تحصیلی و کمک‌هزینه‌هایی که به دانشجویان این دانشگاه اختصاص داده می‌شود می‌توانید به این وب‌سایت مراجعه کنید.

دانشکده‌های تحصیلی در انستیتو تکنولوژی فدرال زوریخ

در این دانشگاه، دانشکده‌های گوناگونی وجود دارند و دانشجویان در مقاطع مختلفی مانند کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل هستند. در هرکدام از این دانشکده‌ها رشته‌های تحصیلی متنوعی ارائه می‌شود. این دانشکده‌ها عبارت‌اند از:

 • دانشکده هنر
 • دانشکده علوم کاربردی
 • دانشکده مدیریت و اقتصاد
 • دانشکده الهیات
 • دانشکده علوم پزشکی
 • دانشکده فلسفه (معرفی رشته فلسفه)
 • دانشکده دامپزشکی
 • دانشکده حقوق

در این دانشکده‌ها انواع گرایش‌های رشته‌های مختلف ارائه می‌شود از جمله:

 • اقتصاد، مدیریت، بازرگانی، هنر
 • گرایش‌های رشته‌های قضایی و حقوق رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی و…
Schools-of-Zurich
دانشکده‌های تحصیلی در تکنولوژی فدرال زوریخ

رنکینگ انستیتو تکنولوژی فدرال زوریخ در دنیا

دانشگاه زوریخ یکی از بهترین دانشگاه‌های کشور زوریخ محسوب می‌شود و بر اساس رتبه‌بندی سایت webometrics دومین دانشگاه کشور سوئیس است.دانشگاه زوریخ در رشته های علوم و مهندسی در جهان بسیار مطرح و مشهور است.این دانشگاه از نظر سایتها و موسسات رتبه بندی ،رتبههای زیر را کسب کرده است:

مؤسسه QSرتبه 8
TIMESرتبه 9
Arwuرتبه 19
رنکینگ تکنولوژی فدرال زوریخ

همچنین این مؤسسه در حال حاضر رتبه ۵ را در رشته‌های مهندسی و فناوری جهان کسب کرده است.

فارغ‌التحصیلان معروف انستیو تکنولوژی فدرال زوریخ

آلبرت انیشتینمهم‌ترین فرد مشهوری که در دانشگاه زوریخ تحصیل‌کرده به طور حتم آلبرت انیشتین فیزیک‌دان نابغه است.
Werner Arber
میکرو بیولوژیست مشهور آمریکایی که در دانشگاه زوریخ تحصیل کرد. او به همراه دودانشمند دیگر به دلیل کشف آنزیمهای محدود کننده برنده جایزه نوبل شد.
ویلیام کنراتویلیام کنراد دانشمند آلمانی کاشف اشعه ایکس.
کارل الکساندر مولرکارل الکساندر دانشمند و فیزیک‌دان سوئیسی و برنده جایزه نوبل
فارغ‌التحصیلان معروف فدرال زوریخ

نحوه پذیرش دانشجو در دانشگاه زوریخ

شرایط پذیرفته شدن دانشجو در دانشگاه زوریخ بسیار آسان است و داوطلبان پس از اتمام تحصیلات در دبیرستان می‌توانند در این دانشگاه ثبت‌نام کنند. ورود به این دانشگاه برای دانشجویان خارجی همراه با آزمونی خواهد بود اما برای ورود دانشجویان اروپایی محدودیتی وجود ندارد.

جالب است بدانید پس از پایان یافتن تحصیلات دانشجو در سال اول، ملزم است در یک آزمون سنجش شرکت کند. درصورتی‌که نمرات کسب شده به حدنصاب موردنظر دانشگاه نرسد، دانشجو موظف است سال اول دانشگاه را دوباره طی کند.

به‌طورکلی ورود به این دانشگاه بسیار آسان است اما فارغ‌التحصیلی و خروج از آن دشوار خواهد بود. در این دانشگاه برنامه‌های درسی بسیار فشرده‌تر از سایر دانشگاه‌ها و تا میزان دوبرابر بیشتر است.

برای پذیرفته شدن و تحصیل در دانشگاه زوریخ لازم است داوطلب مدرک c1آلمانی و یاتست داف4و مدرک OSD سطح C1 را به دانشگاه اراعه دهد.

در مقطع کارشناسی ارشد لازم است داوطلب یک مدرک زبان ارائه دهد مانند: آیلتس ۷ ،تافل 100،آزمون گوته سطح C 1 و یا تست داف 4 نمرات زبان برای مقطع دکترا نیز باید آیلتس 6.5 ،زبان تافل 90 باشد.

نحوه دریافت بورسیه رایگان از دانشگاه زوریخ

برای تحصیل در دانشگاه زوریخ لازم است دانشجویان شهریه‌ای را پرداخت کنند. اما بورسیه‌های مختلفی نیز برای دانشجویان این دانشگاه وجود دارد. دریافت بورسیه به دانشجو کمک می‌کند تا با خیالی آسوده از مخارج تحصیلی خود به تحصیلاتش ادامه داده و بازده بهتری داشته باشد.

بورسیه‌هایی که در دانشگاه زوریخ ارائه می‌شوند به EXCELLENCE FELLOWSHIPS مشهورند و شامل دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد رشته‌های زیر می‌شوند:

 • مدیریت تکنولوژی
 • معماری
 • علوم‌انسانی
 • علوم زیستی
 • علوم کامپیوتر و ارتباطات

برای کسب این بورسیه لازم است دانشجو سوابق تحصیلی عالی و درخشانی را داشته باشد. همچنین برای دانشجویان کارشناسی ارشد کمک‌هزینه‌هایی در نظر گرفته می‌شود که به طور مستقیم از ETH Zurich-swiss federal Insititute تامین اعتبار میشود.

Free-scholarship-from-the-University-of-Zurich
نحوه دریافت بورسیه رایگان از دانشگاه زوریخ

مکان‌ها و پردیس‌های دانشگاه زوریخ

پردیس‌ها و مکان‌های مختلف مؤسسه زوریخ دارای امکانات فراوانی هستند و دسترسی به آنها از طریق حمل‌ونقل عمومی میسر است.

مؤسسه زوریخ مجموعه‌ای از پردیس‌ها، مکان‌های تفریحی، مکان‌های آموزشی و تحقیقاتی بسیار مدرن است. همچنین در این مجموعه رستوران‌ها، میدان‌ها، باغ‌ها و مغازه‌های مختلفی نیز می‌توان یافت.

مدارک موردنیاز برای پذیرش در انستیو تکنولوژی فدرال زوریخ

برای پذیرفته شدن در انستیتو تکنولوژی فدرال زوریخ ابتدا لازم است فرم درخواست پذیرش در این دانشگاه را پرکرده و به مدیریت دانشگاه ارسال کنید.

دانشجویان خارجی ملزم در شرکت در آزمون ورودی این دانشگاه هستند. قبولی در این آزمون برای دریافت ویزا الزامی است. همچنین لازم است مدارکی دال بر توانایی در پرداخت هزینه‌های دانشگاه ارائه شود.

از زمان ارسال درخواست پذیرش به دانشگاه تا دریافت ویزا ممکن است مدت زمانی در حدود ۶ تا ۱۲ هفته به طول بینجامد. لازم است برای اقامت و تحصیل در کشور سوئیس متقاضیان اقدام به دریافت ویزای نوع D

کنند. اتباع برخی از کشورها مانند کشورهای عضو اتحادیه اروپا و… نیازی به دریافت این ویزا نخواهند داشت.

به‌طورکلی مدارک موردنیاز در هر مقطع تحصیلی به شرح زیر است:

 • کارشناسی: گذراندن آزمون ورودی
 • کارشناسی ارشد: مدرک کارشناسی مورد تأیید وزارت امور خارجه کشور ایران، اصل تمامی مدارک دوره‌های آکادمیک و ریز نمرات،CV
 • دکترا: CV،SOP،پیداکردن استاد،پایان نامه ارشد

کلام آخر

پذیرفته شدن و ادامه تحصیل در دانشگاه زوریخ یکی از بزرگ‌ترین آرزوهای هر فرد علاقه‌مند به علم و دانش است زیرا در این دانشگاه، بزرگانی همچون آلبرت انیشتین فیزیک‌دان نابغه تحصیل‌کرده است.

دانشگاه زوریخ یکی از بهترین دانشگاه‌های جهان است که دارای رتبه‌بندی‌های بسیار عالی در میان سایر دانشگاه‌های بزرگ دنیاست. ورود و پذیرفته شدن در این دانشگاه کار دشواری نیست اما فارغ‌التحصیلی و کسب مدرک از دانشگاه زوریخ بسیار دشوار خواهد بود.

آزمون‌های پایان دوره‌ای نسبتاً دشواری در این دانشگاه برگزار می‌شود که برای سنجش سطح علمی و دریافت مدرک تحصیلی برگزار می‌شوند.

همچنین انستیتو تکنولوژی فدرال زوریخ کمک‌هزینه‌ها و بورسیه‌های تحصیلی مختلفی را در اختیار دانشجویان ممتاز خود قرار می‌دهد تا بدون نگرانی و دغدغه به کسب علم و دانش بپردازند.

لطفا به این مطلب رای بدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.