تاریخ امروز :چهارشنبه , 19 ژوئن 2024
California-university

راهنمای کامل اپلای در دانشگاه کالیفرنیا-برکلی (University of California, Berkeley)

دانشگاه کالیفرنیا – برکلی یک دانشگاه عمومی‌ است که در سال 1868 تاسیس شده است. تعداد کل ثبت نام کنندگان دوره کارشناسی این دانشگاه 30،980 نفر (در پاییز 2020) بوده است که آخرین آمار ثبت شده ثبت‌نامی‌در این دانشگاه است. محیط این دانشگاه داخل شهر بوده و محوطه دانشگاه 1223 هکتار است. این دانشگاه به صورت ترمی‌واحدی است و تقویم آموزشی آن بر این اساس تنظیم می‌شود.در این مطلب قصد داریم درباره نحوه اپلای در در دانشگاه کالیفرنیا-برکلی صحبت کنیم.

دانشگاه کالیفرنیا – برکلی ، که به Cal هم شناخته می‌شود ، مشرف به خلیج سان فرانسیسکو آمریکا است. به طور معمول ، 95 درصد یا بیشتر دانشجویان تازه وارد در این دانشگاه زندگی در خوابگاه دانشگاه را انتخاب می‌کنند. برکلی دارای 14 دانشکده و کالج است که تعدادی از آنها دانشکده‌های تحصیلات تکمیلی و حرفه ای هستند، مانند دانشکده بینایی سنجی و دانشکده کارشناسی ارشد روزنامه نگاری. سایر دانشکده‌ها شامل دانشکده تجاری ، دانشکده تحصیلات تکمیلی ، دانشکده مهندسی و دانشکده حقوق است. دانشگاه برکلی به عنوان قطب فعالان لیبرال دانشجویی شناخته می‌شود.

معرفی دانشکده های تحصیلی دانشگاه برکلی

دانشکده‌های دانشگاه برکلی شامل موارد زیر است:

 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده شیمی
 • دانشکده ادبیات و علوم
 • مدرسه بازرگانی هاس
 • دانشکده طراحی محیط
 • کالج منابع طبیعی راوسر
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده روزنامه نگاری
 • دانشکده بینایی سنجی
 • دانشکده رفاه اجتماعی و بهداشت عمومی
 • تحصیلات تکمیلی آموزش و پرورش
Introducing-University-of-California

دانشکده های تحصیلی دانشگاه برکلی

رشته های تحصیلی ارائه شونده در دانشگاه برکلی – کالیفرنیا

مهندسی هوا فضا (معرفی رشته مهندسی هوا و فضا)، مطالعات آفریقایی -آمریکایی، مطالعات آمریکایی، مطالعات یونان و روم باستان، مردم شناسی، مطالعات زبان کاربردی، ریاضیات کاربردی، عربی، معماری، مطالعات ارمنی،‌تاریخ هنر،‌ تمرین هنری،‌ مطالعات آسیایی آمریکایی و دیاسپوریا آسیایی،‌ فیزیک نجومی، علوم جوی، مهندسی زیستی، مطالعات بودایی، مدیریت کسب و کار، مطالعات سلتیک، زیست شناسی شیمیایی، مهندسی شیمی، زبان چینی.

برنامه ریزی شهری، مهندسی عمران، مدیریت بازرگانی، علوم آب و هوا، علوم شناختی، ادبیات تطبیقی، علوم کامپیوتر، مطالعات حفاظت و منابع، نویسندگی خلاق، مطالعات رقص و اجرا، علم داده، جمعیت شناسی، علوم انسانی دیجیتال، مطالعات ناتوانی، مطالعات هلندی، مهندسی هسته ای، زمین و علوم سیاره ای، دین ، ​​اندیشه و فرهنگ شرق آسیا، اروپای شرقی/زبان های اوراسیایی و/یا فرهنگ ها، اقتصاد، مدیریت اکوسیستم و جنگلداری، مهندسی برق و علوم کامپیوتر (EECS)، سیستم های الکترونیکی هوشمند، مهندسی انرژی، انرژی و منابع، ریاضیات مهندسی و آمار، فیزیک مهندسی، انگلیسی، طراحی محیط زیست و شهرسازی در کشورهای در حال توسعه، زمین شناسی محیط زیست، اقتصاد و سیاست محیط زیست، مهندسی محیط زیست، علوم مهندسی محیط زیست، علوم محیط زیست.

نسبت دانشجو و هیئت علمی‌در دانشگاه کالیفرنیا-برکلی 1.19 است و این دانشگاه 54.7 درصد از کلاس های خود را با کمتر از 20 دانشجو شروع می‌کند.

محبوب ترین رشته های دانشگاه کالیفرنیا-برکلی عبارتند از:

علوم اجتماعی. علوم رایانه و اطلاعات؛ علوم زیستی و زیست پزشکی؛ مهندسی؛ ریاضیات و آمار؛ مطالعات بین رشته ای؛ تجارت، مدیریت، بازاریابی و خدمات مرتبط؛ علوم فیزیکی و زبان و ادبیات انگلیسی. همچنین شاخص رضایت دانشجویان در این دانشگاه 97 است.

رنکینگ و رتبه دانشگاه کالیفرنیا – برکلی در دنیا

دانشگاه کالیفرنیا – برکلی در سال 2022 رتبه 22 در میان دانشگاه‌های ملی را بدست آورده است. شهریه دولتی آن 14،361 دلار است بوده و شهریه دانشجویان خارج از کشور 44،115 دلار است.

فارغ التحصیلان معروف دانشگاه برکلی

فارن التحصیلان برجسته عبارتند از ارل وارن ، رئیس دادگاه عالی آمریکا ، جانی موزلی ، دارنده مدال طلای المپیک و جان چو بازیگر ، که به خاطر بازی در فیلم های “هارولد و کومار” مشهور است. دکتر جی روبرت اوپنهایمر ، که در زمینه توسعه بمب اتم به عنوان مدیر علمی‌پروژه منهتن در طول جنگ جهانی دوم کار می‌کرد ، استاد دانشگاه برکلی بود.

نحوه پذیرش دانشجو در دانشگاه کالیفرنیا – برکلی

دانشگاه کالیفرنیا-برکلی با نرخ پذیرش 18% آمار خوبی را رقم زده است که فرصت بی‌نظیری را در اختیار افراد واجد شرایط می‌گذارد. نیمی‌از متقاضیان پذیرفته شده در دانشگاه کالیفرنیا-برکلی دارای نمره SAT بین 1290 تا 1530 یا نمره ACT 27 و 35 هستند. با این حال ، یک چهارم متقاضیان پذیرفته شده نمرات بالاتر از این محدوده ها و یک چهارم نمرات زیر این محدوده ها را کسب کرده اند. پذیرش در دانشگاه کالیفرنیا، برکلی از ماه اکتبر شروع می شود و تا اواخر نوامبر ادامه دارد و هزینه درخواست در دانشگاه کالیفرنیا-برکلی 70 دلار است. متقاضیان باید درخواست خود را سه ماه قبل از پایان مهلت دانشگاه شروع کنند. به دلیل بروز شدن اطلاعات به طور مدام در سایت دانشگاه، به شما پیشنهاد می کنم برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه به آدرس www.berkeley.edu مراجعه کنید.

Student-admission-in-california-berkeley

پذیرش دانشجو در دانشگاه کالیفرنیا – برکلی

شرایط بورسیه از دانشگاه کالیفرنیا-برکلی

هزینه زندگی در برکلی (یعنی شهریه، اتاق، غذا و هزینه ها) برای ساکنان کالیفرنیا 41,678 دلار و برای افراد غیر مقیم 71,432 دلار است. بیش از 65 درصد از دانشجویان برکلی کمک مالی دریافت می کنند. برکلی کمک های مالی مبتنی بر نیاز و شایستگی ارائه می دهد. متوسط ​​بورسیه کمک مالی مبتنی بر نیاز 22585 دلار و میانگین جایزه مبتنی بر شایستگی 6508 دلار است.

بیشتر بخوانید

3/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.