تاریخ امروز :یکشنبه , 5 جولای 2020
همه چیز درباره رشته ارتوپد

همه چیز درباره رشته ارتوپد: بازار کار، درآمد، آینده شغلی، دانشگاه های برتر

خیلی از داوطلبان گروه تجربی که به کارهایی مددکاری و کمک کردن علاقه دارند، رشته های گروه توانبخشی رشته تجربی مانند کاردرمانی، ارتوپدی، فیزبوتراپی، گفتار درمانی، بینایی سنجی و غیره را انتخاب می کنند. در واقع کسانی که در رشته ارتوپد تحصیل می کنند به عنوان پزشک و متخصص شناخته می شوند و به ارزیابی، تشخیص و درمان بیمارانی که از آسیب های عضلانی و یا اسکلتی رنج می برند، می پردازند.

آیا این متخصص ارتوپد آینده شغلی خوبی دارد؟

یک متخصص ارتوپدی چه قدر حقوق می گیرد؟

ماهیت رشته ارتوپد

یک پزشک ارتوپدی در زمینه ارتوپد مستلزم معالجه جراحات مزمن و درد در بیماران است. معمولاً این متخصصان برای تقویت عملکرد اعضای بدن درگیر بیماران، التیام جراحات و یا کاهش درد، جراحی انجام می دهند.

همچنین لازم به ذکر است که پزشکان ارتوپدی از سایر روشهای درمانی مانند توانبخشی مانند فیزیوتراپی نیز استفاده می کنند. آنها همچنین از ابزارهایی برای اصلاح نقص های بدنی مانند پرانتزی پا استفاده می کنند. پزشکان ارتوپدی ممکن است برای ایجاد یک عضو مصنوعی با دیگر متخصصان رشته های پزشکی ارتباط برقرار کنند.

یک پزشک ارتوپدی که به عنوان جراح ارتوپدی نیز شناخته می شود، متخصص در تشخیص و معالجه جراحات یا بیماری های سیستم اسکلتی عضلانی است. پزشک ارتوپدی برای ترمیم و حفظ استخوان ها، مفاصل، رباط ها و اسکلت کار خواهد کرد.

 

جراحان ارتوپدی اکثر مشکلات عضلانی و اسکلتی از جمله آرتروز، ناهنجاری های مادرزادی یا آسیب های تروما را درمان می کنند. آنها مراقبت های پزشکی را با انجام معاینات جسمی، طراحی برنامه های درمانی و پیگیری پیشرفت بیمار برای تعیین آنچه باید انجام شود ارائه می دهند. آنها اغلب جراحی های پشت و ستون فقرات ، جراحی تعویض مفصل و ترمیم شکستگی استخوان ها را انجام می دهند. جراح اغلب مسئول کل بخش ارتوپدی شامل دستیاران پزشک، پرستاران و تکنسین های جراحی است. آنها دستیارها و تکنسین ها را برای انجام وظایف و جراحی های خاص منصوب می کنند و اطمینان حاصل می کنند که همه در کمک به این اداره برای اجرای یکنواخت شرکت می کنند.

توانایی های موردنیاز برای ورود به رشته ارتوپد

یک جراح ارتوپدی باید از ابتدا تا انتها بتواند به طور مستقل کار کند و یک عمل جراحی انجام دهد. جراح دقیقا مشخص خواهد کرد که چه کاری باید برای بیمار انجام شود و تصمیم می گیرد که چقدر به آنها در اتاق عمل نیاز دارند. آنها پرسنل را برای کار با آنها در هر جراحی به عنوان پرستار یا دستیاران و همچنین مراقبت از بیمار بعد از عمل انتخاب می کنند.

جراحان باید قبل از عمل، اقدامات بهداشتی را درک کنند و همچنین بتوانند بوی های نامطبوع در حین جراحی را تحمل کنند.

جراحان ارتوپدی باید بتوانند شرایط بسیار استرس زا و فشارهای زیادی را تحمل کنند، زیرا جراحی ها گاهی اوقات می توانند نسبتاً سریع از کنترل خارج شوند یا ممکن است بیمار منفی پاسخ دهد. جراح باید بتواند سریع فکر کند و همه شرایط را تحت کنترل خود نگه دارد. آنها همچنین باید مهارت های دستی را به چند وظیفه داشته باشند و در عین حال بر روی هر کار خاص که انجام می شود ، متمرکز شوند.

کسی که قصد دارد به عنوان یک جراح ارتوپدی فعالیت کند، باید به طور مستمر در مورد پیشرفتهای جدید فن آوری و مراحل پزشکی که در اتاق عمل آورده می شود ، به روز باشد.

آینده شغلی رشته ارتوپدی در دنیا

طبق گفته دفتر آمار کار، چشم انداز شغل برای جراحان از جمله ، از جمله ارتوپدی پیش بینی می شود که طی 10 سال آینده رشد قابل توجهی داشته باشد . بسیاری از جراحان به سن بازنشستگی رسیده و نیاز به تعویض دارند ، بنابراین موقعیت های بیشتر و بیشتری برای در دسترس بودن باز می شوند. به دلیل نیاز به جراحان در مناطق کم درآمد یا روستایی ، مشاغل بیشتری نیز در دسترس هستند زیرا اغلب جراحان را که مایل به کار در این مناطق هستند پیدا می کنند. افزایش تعداد سالمندان نیز به ویژه در حال افزایش پیر شدن سریع جوانان، نیاز زیادی به جراحان ایجاد می کند. همه این عوامل باعث می شود چشم انداز شغلی برای جراحان ارتوپدی بسیار خوب باشد و احتمالاً بهتر شود.

فرصت های شغلی برای متخصصان ارتوپدی

ممکن است بسیاری از جراحان با پیوستن به یک تیم پزشکی با جراحان در سایر زمینه های مرتبط، مشغول به کار شوند. برخی دیگر از این متخصصان ممکن است استاد شوند و به دانشجویان خود در جراحی و چگونگی کار در اتاق عمل کمک کنند.

بیشتر جراحان در یک بیمارستان یا در یک کلینیک خصوصی کار می کنند . محیط معمولاً سریع و پر فشار است، بنابراین مهم است که جراحان بتوانند حتی در صورت پرخاش کردن محیط، به انجام جراحی و مراقبت از بیماران ادامه دهند. در صورت وجود وفور تعداد بیماران جراحی اورژانس، جراحان به طور معمول چندین دستیار دارند.

جراحان همچنین باید بتوانند محیط جراحی شدید را تحمل کنند. جراحی اغلب با بوی نامطبوع یا صحنه های ناخوشایندی همراه است، و یک جراح باید بتواند بدون در نظر گرفتن اینکه شرایط چگونه است به کار خود ادامه دهد و تمام تلاش خود را برای بهبود حال بیمار کند.

بسیاری از جراحان به خصوص در زمینه ارتوپدی ساعات طولانی یا عجیب و غریب کار می کنند. جراحی هایی که روی پشت یا گردن کار می کنند، بعضی اوقات می توانند کل روز را به طول انجامند، بنابراین جراحان باید بتوانند به طور مداوم کار کنند و بدون اینکه مانع از رفتن به دستشویی شوند یا استراحت ناهار را انجام دهند. جراحی اغلب اجازه این استراحت ها را نمی دهد و اغلب لازم است که جراحان شبانه روز کار کنند یا در تماس تلفنی بمانند تا مطمئن شوند بیمار از عوارض بعدی رنج نمی برد.

حقوق و درآمد متخصص ارتوپد در دنیا

حقوق جراحان ارتوپدی یا هر نوع جراح از بالاترین میزان مشاغل است. متوسط ​​حقوق برای جراح ارتوپدی حدود 339000 دلار در سال است. جراحان خود اشتغالی که در عمل خود مشغول کار هستند ، اغلب بیش از یک جراح که برای حقوق و دستمزد در بیمارستان کار می کند ، می کنند. با این حال ، جراحانی که برای بیمارستان کار می کنند ، بطور خودکار بیمه درمانی و همچنین زمان تعطیلات را از کارفرمای خود دریافت می کنند ، در حالی که بیشتر جراحان خود اشتغالی مجبور هستند خود این مزایا را تأمین و پرداخت کنند.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *