تاریخ امروز :یکشنبه , 5 جولای 2020
همه چیز درباره رشته بیهوشی

همه چیز درباره رشته بیهوشی: بازار کار، درآمد، آینده شغلی، دانشگاه های برتر

اگر شما از دسته افرادی هستید که فکر می کنید که محیط اتاق عمل و مشاهده فرآیند عمل را دوست دارید، علاقه مند به رسیدگی کارها در شرایط اضطراری هستید، رشته بیهوشی برای شما مناسب است. این رشته در واقع یکی از تخصص های شاخه پزشکی است که بعد از خواندن 7 سال پزشکی عمومی باید در دوره 4 ساله بیهوشی هم رزیدنت باشند.

آیا در این رشته امکان ادامه تحصیل است؟

درآمد متخصص بیهوشی چه قدر است؟

در این مطلب از مجموعه مطالب معرفی رشته سایت فسفر، قصد داریم به معرفی رشته بیهوشی و پیرامون آن بپردازیم.

ماهیت رشته بیهوشی

متخصص بیهوشی یک رشته پزشکی است که با انجام بی حسی موضعی یا عمومی، بیمار را در حین عمل راحت، ایمن و بدون درد نگه می دارد. پس از ورود بیمار به اتاق عمل، Anesthesiologist در طول عمل جراحی قرار خواهد گرفت و مطمئن می شود که از طریق پایداری در بخش مراقبت های ویژه پس از بی حسی قرار دارند.

در واقع متخصصان بیهوشی پزشکانی است که به بیمار دارو می دهد تا در هنگام جراحی احساس درد نکند. با این حال، این پزشکان متخصص نقش بسیار گسترده تری نسبت به قرار دادن افراد برای بیهوش کردن برای جراحی دارند. آنها همچنین در طیف وسیعی از اقدامات پزشکی دیگر، از جمله انجام ارزیابی در بخش مراقبت های ویژه، مقابله با شرایط اضطراری و مشاوره در مورد مدیریت درد درگیر هستند.

توانایی های موردنیاز برای ورود به رشته بیهوشی

متخصصان بیهوشی دارای شخصیت های قوی هستند. آنها معمولا افرادی هستند که به تحقیق تمایل دارند، به این معنی که آنها از لحاظ فکری، درونگرا و کنجکاو هستند. از دیگر روحیه های یک Anesthesiologist می توان به آکنجکاوی ، روشمند، منطقی، تحلیلی و منطقی اشاره کرد.

برخی از آنها نیز ممکن است روحیه هایی مانند کارآفرینان داشته باشند، به این معنی که دارای روحیه هایی مانند ماجراجویانه، جاه طلب، ادعا کننده، برون گرا، پرانرژی ، مشتاق ، اعتماد به نفس و خوش بین باشند.

آیا شما هم این روحیه ها را در خود دارید؟

مانند همه پزشکان، متخصصان بیهوشی نیز باید هوش بالا و مهارت فنی قوی نشان دهند. در اینجا مهمترین مهارت هایی که Anesthesiologist باید داشته باشند آورده شده است:

تفکر انتقادی

متخصصان بیهوشی باید بتوانند براساس سن و سابقه پزشکی، تجزیه و تحلیل کنند که کدام نوع دارو برای بیمار مناسب است. علاوه بر این، روش های خاص اغلب به بیهوشی خاص یا تغییرات نوع بی حسی نیاز دارند.

توجه به جزئیات

کوچکترین جزئیات در تاریخچه پزشکی بیمار می تواند علائم هشدار دهنده عمده ای را مبنی بر اینکه بیمار باید از انواع خاصی از دارو خودداری کند، نشان دهد. متخصصان بیهوشی باید بتوانند علائم اولیه واکنش های منفی را به داروها قبل، طی و بعد از یک روش اصلی پزشکی تشخیص دهند.

نظارت

شما به عنوان یک پزشک پزشکی مسئولیت پیگیری هرگونه تغییر در علائم حیاتی و وضعیت بیمار در هنگام بیهوشی را بر عهده خواهید داشت.

حل مسئله

اگر کاری طبق برنامه با بیمار پیش نرود، باید برای مقابله با هر بحرانی که باید پیش بیاید، آماده باشید. انجام بیهوشی غیر معمولی نیست که باعث ایجاد واکنش های غیر منتظره در بیمار در طی عمل شود، در نتیجه نیاز به مداخله توسط Anesthesiologist است.

ارتباط کلامی

از شما خواسته می شود که به طور واضح و مختصر با پزشکان و بیماران ارتباط برقرار کنید. مهمتر از همه، از آنجا که معمولاً خطرات مرتبط با انواع خاصی از دارو وجود دارد، وظیفه شماست که مطمئن شوید بیمار (و خانواده آنها) به طور کامل آن خطرات را درک می کنند.

وظایف و مسئولیت های متخصص بیهوشی

  • قبل از انجام اقدامات پزشکی، تسکین درد انجام شود.
  • نظارت بر علائم حیاتی بیماران در طی مراحل
  • نظارت بر دستیاران بیهوشی و متخصص بیهوشی پرستار ثبت شده
  • تأیید بی حسی عمومی ، آرام بخش ، منطقه ای یا موضعی
  • بررسی پرونده های پزشکی و نتایج آزمایشگاه
  • اطلاع رسانی به بیماران در مورد خطرات مرتبط با بیهوشی
  • رعایت خط مشی رویه پزشکی و بیمارستان

بعد از اتمام مراحل خاص ، بیمار ممکن است برای مدت زمان احساس ناراحتی احساس کند ، بنابراین بیهوشی باید به بیمار با سهولت نسبی به بیمار، از طریق و خارج از عمل کمک کند. این به عنوان پزشکی بعد از عمل، تخصص متخصصان بیهوشی شناخته شده است.

اگر شما به عنوان Anesthesiologist کار خود را انجام داده باشید، معمولاً در طی یا بعد از عمل بیمار عوارضی ناشی از بی حسی یا داروی درد نخواهد داشت. در موارد نادر، داروهای تجویز شده با هدف از بین بردن درد می توانند در بیماران واکنش ایجاد کنند. وقتی این اتفاق بیفتد، متخصصان بیهوشی بیمار را به وضعیت پایدار باز می گردانند تا این روند ادامه یابد یا در یک روز دیگر انجام شود.

محل کار متخصص بیهوشی چیست؟

متخصصان بیهوشی اغلب در شرایط استرس زیاد کار می کنند، جایی که تمرکز و هوشیاری زیادی لازم است، مانند اتاق عمل. آنها همچنین در بسیاری از مراکز سرپایی کار می کنند و غالباً مجبور خواهند بود با افرادی که در حال بهبودی از یک عمل جراحی هستند، یا با افرادی که نیاز به درمان درد دارند، همکاری کنند.

 

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *