تاریخ امروز :شنبه , 18 می 2024
Holding-an-konkur-1400

صفر تا صد نحوه برگزاری کنکور 1400 برای نظام قدیم و نظام جدید

از زمانی که تغییر در سیستم آموزشی ایجاد شد، نگرانی دانش آموزان دو نظام شروع شد و دغدغه اینکه از چه منابعی باید برای کنکور استفاده کنند. این تغییر نظام آموزشی و اضافه شدن فارغ التحصیلان آموزشی جدید به تعداد داوطلبان کنکور سراسری، سازمان سنجش برای سال های 98 دو دسته سوال برای داوطلبان در نظر گرفت. در کنکور سراسری سال 98 دانش آموزان تنها مجاز به پاسخ دادن به سوال های مربوط به نظام خود بودند، اما سازمان سنجش برای کنکور سراسری سال 99 اعلام کرد که داوطلبان حق انتخاب برای پاسخ دادن به سوالات هر کدام از نظام های آموزشی را دارند. سازمان سنجش اعلام کرده است نحوه برگزاری کنکور 1400 با دو سال اخیر کاملا متفاوت است.

آیا داوطلبان نظام قدیم نیز مانند کنکور سراسری 99، برای کنکور 1400 سوالات متقاوتی دارند؟

آیا داوطلبان کنکور سراسری سال 1400، امکان انتخاب کنکور در نظام آموزشی مورد علاقه را دارند؟

تاثیر معدل در کنکور سراسری 1400 چگونه خواهد بود؟

نحوه برگزاری کنکور 1400

کنکور سراسری 1400 از آنچه که انتظارش را دارید به شما نزدیک تر است. کنکور سراسری اصلی ترین راه برای ورود دانش آموزان به دانشگاه ها و رشته های معتبر و ادامه تحصیل است. کنکور سراسری هر ساله توسط سازمان سنجش برگزار می شود و دانش آموزان گروه های آزمایشی ریاضی، انسانی، تجربی، زبان و هنر در این آزمون شرکت می کنند. طبق جدید ترین تصمیماتی که سازمان سنجش اعلام کرده کرده است؛ نحوه برگزاری کنکور 1400 تغییر کرده است و داوطلبان همه گروه های آزمایشی باید در کنکور نظام جدید شرکت کنند. مجموع داوطلبان کنکور سراسری سال ۱۴۰۰ تعداد یک میلیون و ۳۶۶ هزار و ۳۶۹ نفر است.

How-to-hold-the-1400-entrance-exam

نحوه برگزاری کنکور 1400

زمان ثبت نام کنکور سراسری 1400

به دلیل ادغام ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد و سرسری، همه داوطلبان در یک آزمون هاهنگ و جامع شرکت می کنند. دانش آموزان برای ثبت نام باید به در زمان مقرر به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه کنند. تاریخ ثبت نام کنکور 1400، از نیمه دوم بهمن 99 شروع می شود. داوطلبان بعد از ثبت نام و پایان امتحانات تقریبا از اواسط تیر ماه می توانند با مطالعه منایع کنکور، آمادگی لازم را برای برای حضور در آزمون پیدا کنند. داوطلبان یک هفته قبل از زمان برگزاری آزمون باید نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه از طریق سایت سازمان سنجش اقدام کنند.

منابع کنکور سراسری 1400

هر گروه آزمایشی برای دروس تخصصی اش یکسری منابع منحصر به فرد دارد. برای آشنایی با منایع مرتبط به گروه خود می توانید مطالب بهترین منابع کنکور ریاضی، بهترین منابع کنکور تجربی و بهترین منابع کنکور انسانی را در سایت فسفر مطالعه کنید.

نحوه انتخاب رشته در کنکور سراسری 1400

داوطلبان تمام گروه های آزمایشی بعد از شرکت و اتمام زمان آزمون، باید منتظر اعلام نتایج باشند، تا وارد مرحله سرنوشت ساز انتخاب رشته شوند. داوطلبان قبل از انتخاب رشته باید نسبت به آن رشته اعم از شایستگی های موردنیاز، بازارکار و آینده شغلی، درآمد و حقوق، دانشگاه های برتر در ایران و خارج، رتبه قبولی لازم اطلاعات لازم را پیدا کند. برای ای منظور می توانید مطالب موجود در قسمت معرفی رشته سایت فسفر را مطالعه کنید. داوطلبین باید بعد از انتخاب رشته در زمان اعلام شده برای انتخاب رشته در کنکور سراسری (آدرس سایت sanjesh.org) و دانشگاه آزاد (آدرس سایت azmoon.org) باید کد رشته و کد محل موردنظر خود را در سایت های مرتبط با همان کنکور وارد کنند.

How-to-choose-the-1400-entrance-exam-course

نحوه انتخاب رشته در کنکور سراسری 1400

زمان و نحوه اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری ۱۴۰۰

با توجه به انتشار اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درخصوص زمان اعلام نتایج نهایی ازمون سراسری سال 1400، نتایج نهایی آزمون سراسری سال 1400 در هفته اول مهرماه در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد.  

تاثیر نحوه برگزاری کنکور 1400 وطراحی سوالات

در واقع کنکور 1400 اولین کنکوری است که تمام داوطلبان تنها بر اساس کتاب های درسی جدید آزمون می دهند و تنها یک دسته سوال طراحی می شود. این امر سبب سردرگمی فارغ التحصیلان با کتاب های نظام قدیم شده است. و طبق گفته های سازمان سنجش که نحوه طراحی سوالات کنکور سراسری 1400 تنها بر اساس نظام جدید و کتب درسی این نظام از پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم است و داوطلبان نظام قدیم باید خود را با این شرایط هماهنگ کنند.

حذفیات کنکور سراسری 1400

حذفیات کنکور سراسری در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شده است. تمامی داوطلبان کنکور سراسری می‌توانند این حذفیات را بر اساسا گروه آزمایشی خود در مطالب “بودجه بندی کنکور ریاضی 1400 – نظام جدید“، “بودجه بندی کنکور تجربی 1400- نظام جدید“، “بودجه بندی کنکور انسانی 1400 – نظام جدید” مطالعه کنند.

نحوه تاثیر معدل در کنکور سراسری 1400

علاوه بر دغدغه یکپارچه بودن سوالات کنکور 1400 برای نظام جدید و قدیم، دغدغه داوطلبان این است تاثر معدل در کنکور چه می شود؟ طبق موصوبه مجلس، 85 درصد از ظرفیت سالانه دانشگاه ها باید با توجه به سوابق تحصیلی تکمیل شوند. هر چه میزان سهم سوابق تحصیلی بیشتر شود، نمره قبولی کنکور داوطلب کمرنک تر می شود. تاثیر معدل به دو طورت قطعی و مثبت است.

تاثیر معدل به صورت قطعی به ضرر دانش آموزان با سوابق تحصیلی بد، ولی کسب نمره خوب در کنکور است و برعکس. این داوطلبان باید به فکر ترمیم معدل باشند تا شانس قبولی در رشته مورد نظر خود را بالا ببرند. برای آگاهی بیشتر دررابطه با نحوه تاثیر معدل در کنکور 1400 و اینکه تاثیر معدل در کنکور شامل چه افرادی می شود، مطلب “آیا تاثیر معدل در کنکور 1400 ؛ مثبت است؟” را در سایت فسفر مطالعه کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

یک نظر

 1. امیر پاسخ

  سلام
  من دیپلم رو سال 88 در مدرسه غیر انتفاعی گرفتم
  سوال اول
  آیا منابع برای من فرق میکنه؟
  سوال دوم
  قضیه تاثیر معدل برای من چگونه است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.